Diyarbakır annelerinden çocuklarına 4. yılında “teyit ol” çağrısı

Çocuklarının yıldırı örgütü PKK aracılığıyla dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP yer binası uğrunda yerleşme eylemi işleyen Diyarbakır anneleri, çağa nöbetini 4. yılında kararlılıkla sürdürüyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu markajcı aileler, 3 Ilkgüz 2019’üstelik başlattığı yurt eylemine 1098. gününde bitmeme ediyor.

Çocuklarının fotoğrafıyla HDP memleket binası önünde ümitli bekleyişini sürdüren annelerden Bahtiyarlık Ödümlü, oğlu Yusuf Ödümlü’den 9 senedir veri alamadığını söyledi. Asıl Ödümlü, ” Siirt’ten oğlum Yusuf için buradayım. 9 yıl ilk oğlumu HDP bizden alıp, PKK yıldırı örgütüne tasdik etti. Oğlum lütfen ya çık gel evet da bize benzeri haber ver. Artık dayanacak gücümüz kalmadı. Baban ve kardeşlerinle burada seni bekliyoruz. Kardeşini evlendirdik ara sende oğlum. Sana hasret kaldık, dayanamıyoruz imdi. Beni seviyorsan eğer çıkıp gelirsin. Ne meze kaldı ne da huzurumuz kaldı. 3. yılımız bitti, 4. yılımıza girdik. İnşallah tatlıca, iyi gelir. Tanrı’ın izni ve devletimizin gücüyle hepimize inşallah berceste haberler dirimlik” dedi.

Oğlu İsa’ya çağrıda bulunan baba Abdulkadir Muti ise çocuğuna 9 yıldır özlem kaldığını belirtti. Eslek, “Şanlıurfa Ceylanpınar’dan oğlum İsa Eslek üzere buradayım. Oğlum İsa sesimi duyuyorsan bizi görüyorsan ansız dön. Cenabıhak rızası için çocukların ve kardeşlerinin arasına kavrayışsız dön. Berbat ergin haldeyiz. Iri tıpkısı umutla seni bekliyoruz. Devletimizin müşfik ellerine teyit ol. Tehlikesiz ol tasdik olanlardan hiçbiri ukubet almadı, sen bile almazsın. Ceza alırsın düşüncesiyle sen ve senin kabil arkadaşları orada kandırıyorlar. Seni çıdam ve umutla bekliyoruz oğlum” diyerek konuştu. – DİYARBAKIR

Share: