Diyarbakır haberi | Diyarbakır’daki zürriyet nöbetine 5 eş daha katıldı

DİYARBAKIR’da, yıldırı örgütü PKK marifetiyle kaçırılan çocukları üzere HDP binası uğrunda enik nöbeti markajcı aile sayısı, Kayseri’den 1, Kırklareli’den 1 ve Muş’tan de 3 ailenin gelmesiyle 309’a yükseldi.

Terör örgütü PKK marifetiyle çocukları dağa kaçırılan aileler, 3 Eylül 2019’üstelik Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde genç erkek nöbetine başladı. 1116 gündür sürdürülen nöbette bugüne kadar 38 eş, çocuklarına kavuştu. Eş sayısı; 2017’de 20 yaşındayken Kayseri’de kaçırılan Bahar üzere mevrut annesi Fatma ve babası Yusuf Karakuş, 2015’te Muş’ta 16 yaşındayken kaçırılan Osman amacıyla gelen annesi Naciye Sönmezyıldız, 2016’dahi Muş’ta 38 yaşındayken kaçırılan Ersin üzere gelen babası Aleettin Koçhan, 2022’de 19 yaşındayken Muş’tan Fransa’ya çalışmaya giden ve bire bir henüz bilgelik alınamayan Kesat üzere mevrut annesi Besine ve babası Yılmayan Istek ile 2015’te Kırklareli’nde 13 yaşındayken kaçırılan Mal için gelen babası Şakir Arslan ile 309 oldu. Nöbetteki aileler tarafından karşılanan aileler, ‘Kahrolsun HDP’ sloganlarıyla yapı önüne yürüdü.

‘ÇOCUĞUMU HDP GÖTÜRDÜ, HDP GETİRSİN’Yılmayan Rağbet, çocuğunun HDP tarafından Fransa’ya götürüldüğünü söyleyerek, “Çocuğumuz gelene büyüklüğünde aynı girişim atmayacağız. Fransa’üstelik çalışıyordu. Kandırıp onu götürdüler. Yavru de cahildi, bilmiyordu. Onu götürücü HDP’dir. Hiçlik, oğlum; çık, gel, korku. Ululuk yanımızdadır, korkacak tıpkısı şey namevcut. Nerede olursan ol bana bir telefon aç. Ben seni devletimizle alırım. Benim çocuğum gelsin. HDP götürdü benim çocuğumu, HDP getirsin” diye niteleyerek konuştu.Oğlu Ersin amacıyla gelen Aleettin Koçhan ise “Oğlumu Bursa’dan kandırıp götürdüler. Getirdiler bu binaya, HDP eliyle PKK’ya unsur yapıldı. Oğlum, 6 yıldır seni bekliyorum. Cesamet babanın evladına kucağını açtığı üzere kucağını açıyor. Dön, gel daha çok. Sen gelene kadar ben bu kapıda oturacağım” dedi.

Share: