Diyarbakır’da 250 kilo gayrisıhhi şartlarda üretilen kavurma imha edildi

Diyarbakır’bile Bağlar Belediyesi ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, ayrımsız işyerinde yaptıkları kontrollerde gizliden gizliye ve gayrisıhhi şartlarda üretilen 250 kilogram kavurma ele geçirerek imha etti.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla harekete sabık zabıta ekipleri, sağlıksız sızgıt tacirlerini suçüstü yakaladı. Sorumlular için yasal prosedür uygulayıcı ekipler, 250 kilogram değerindeki kavurmaya el koyarak elan sonradan belediyenin aksiyon makineleri eşliğinde imha etti.

Bu olayı özne insanların vicdan duygusundan uzaklaşmış kişiler olduğuna ilgi çekici Bağlar Şehremini Hüseyin Beyoğlu, kurnaz bir emek yaparak buna izin vermediklerini söyledi.

Olayı öğrenir öğrenmez ekiplerle beraber harekete geçtiklerini tabir fail Komutan Beyoğlu, “Geriden Geriye ve sağlıksız şartlarda bu işi yapanlar, kavurmayı piyasaya sürmeden gereğini yaptık. Daha sonraları iş makinelerimiz eşliğinde akla yatkın ayrımsız arazide imha işlemini gerçekleştirdik. Vatandaşlarımız müsterih olsun. Bugüne büyüklüğünde bu işlere izin vermedik, gereğini yaptık. artık birlikte bire bir kararlılıkla devam edeceğiz. Bu soy durumlarda vatandaşlarımız birden bizimle irtibata geçsinler. Tığ gereğini yaparız” dedi. – DİYARBAKIR

Share: