DİYARBAKIR’DAKİ ÇAĞA NÖBETİNDE AİLE SAYISI 356 OLDU

DİYARBAKIR’da, HDP binası önünde döl nöbeti tutan ailelerin sayısı, İstanbul’dan gelen Safiye İlhan ile Gülli Laçin’in katılımı ile 356’ya yükseldi.

Terör örgütü PKK aracılığıyla çocukları kaçırılan aileler, 3 Eylül 2019’da, Diyarbakır’da HDP İl Başkanlığı önünde yavru nöbetine başladı. 1245 gündür sürdürülen nöbette bugüne büyüklüğünde 39 familya, çocuklarına kavuştu. Safiye İlhan ile Gülli Laçin’in İstanbul’dan gelip, katılmasıyla velet nöbeti tutan ailelerin sayısı, 356’ya yükseldi. Oğlu Ubeydullah Muhammet’in 17 yaşındayken 2012 yılında kaçırıldığını tamlayan Gülli Laçin, Oğlumu HDP götürdü, evladımı istiyorum. Tek bire bir oğlum var aynı dahi 2 kızım. Oğlum çıktı gelsin. Hangi olur, Muhammet gel. Ne olur annem, gel artık. Buradan gitmeyeceğim. Oğlumu onlara bırakmayacağım dedi.

Oğlu Ahmet üzere İstanbul’dan geldiğini belirten Safiye İlhan ise 21 yaşında kaçırıldığını belirtti. Oğlundan 11 yıldır bilgi alamadığını anlatan İlhan, Oğlum kahvede çalışıyordu, kandırıp götürdüler. Oğlum amacıyla İstanbul’dan geldim. Oğlumu istiyorum. Oğlum gelene kadar buradan gitmiyorum diye niteleyerek konuştu.

Share: