DOĞRU Parti’li Aydemir: “Kılıçdaroğlu, henüz geçmiş ‘tefeci’ diye tarif ettiklerini bu kere aklıyor”

YANLIŞSIZ Öğür Erzurum Mebus İbrahim Aydemir, CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun İngiltere ziyareti ile ait açıklamasına ilgili, “Daha önce ‘tefeci’ diye tanım ettiklerini bu yol aklıyor.” dedi.

Aydemir, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Kılıçdaroğlu’nun İngiltere ziyareti sırasında sosyal medya hesabından “Bozulmamış paranın girdiği sokaktan, düzensiz mal bir lahzada kaçar. Ben bu parayı bulup getireceğim. Bunun üzere Londra’dayım.” açıklaması yaptığını anımsattı.

Kılıçdaroğlu’nun yaklaşık bir sene ise seçme çevrim “Londra’daki tıpkı apaz tefeciye 58 milyon dolar ürem ödeniyor. Bu ülkeyi tefecilerden kurtaracağım.” dediğini aktaran Aydemir, iki açıklamanın çelişkili olduğunu söyledi. Aydemir, “Elan geçmiş ‘tefeci’ diye tarif ettiklerini bu kere aklıyor. İngiltere’dahi bu fonları yönetenlerle görüştüğünde Maliye Bakanı’mızı tefecilerle görüşmekle suçluyordu, şimdi kendisi bunu yapıyor.” diyerek konuştu.

Rusya’nın, Türkiye’nin diplomatik girişimlerinin arkası sıra hububat anlaşmasına ansız dönmesini değerlendiren Aydemir, “Hoppadak milletimize da değil, hep insanlığa bakım ediyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

HDP Koca Genel Başkanı Ülker Buldan’ın ” Cumhuriyet Altını, beniz yıllık bir yadımlama projesidir.” şeklindeki sözlerine altılı ganyan masadan itiraz gelmediğini tabir fail Aydemir, “Duyamazsınız zira onları küstürmek istemiyorlar, onlarla şürekâ. Yazıklar olsun. Cumhuriyetimize çevrik HDP’nin şu ifadesine Kılıçdaroğlu’ndan, Meral Akşener’den yegâne bire bir konu yok.” dedi.

Share: