Doğu’da toplumsal basamak projesi üzere başvurular sürüyor

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin bildirme balaban içtimai göz projesi kapsamında Erzurum, Ardahan, Tunceli ve Ağrı’üstelik vatandaşların başvuruları devam ediyor.

Erzurum’bile, sosyal ev projesine e-Devlet üzerinden referans imkanı olmayanlar, sabahın erken saatlerinde evraklarını görevlendirmek için Ahali Bankası şubelerine geldi.

2 bin 100 konutun yapılmasının planlandığı kentte, evraklarını döndürmek ve vukuf ahzetmek isteyenler vezneci şubelerinde çokluk oluşturdu

Zihayat kategorisinden hane için başvuran 19 yaşındaki Muhammet Nuri Bahir, AA muhabirine, ev sahibi olmayı haddinden fazla istediğini belirterek “İnşallah familya çıkar. Güre adına basamak projesine sevindik, bizim kabil çoluk çocuk için yüce fırsat. Koşullar çok adamakıllı. Taze olduğumuz için bizlere basit ve evleviyet sağlandı, haddinden fazla memnunuz.” dedi.

Emekli Dayanan Özgözen dahi sülale sahibi atılmak isteyenlerin bankalarda deniz oluşturduğunu aktardı.

Emekli kategorisinde bölük amacıyla başvurduğunu anlatan Özgözen, “Emekliler kampanyaya çok sevindi, inşallah ev sahibi oluruz. Hane sahibi olma şartları bana göre akla yatkın. Şu zaman apayrı yöntemle aile almaya alçak yetmiyor, eş fiyatları çok yüksek olduğundan TOKİ dışında eş almaya gücümüz yetmez. TOKİ’nin evleri bizi sevindirdi, emeği geçenlere teşekkürname ederim. Allah razı olsun.” diye konuştu.

İnşaat işçisi Fetullah Cenup da sosyal ev projesine çok sevindiklerini dile getirerek “Ağababa oğula 20 yıllığına bu şekilde, bu şartlarda ev vermez, evler adeta müft. TOKİ’in evleri birinci sınıf ve süper. Meydan şartlarında hiç kimesne bambaşka kalem müteahhitlerden ocak alamaz zira fiyatlar haddinden fazla yüksek.” ifadesini kullandı.

Başvuru sahiplerinden Nazime Özgözen ise projenin vatandaşları sevindirdiğini söyleyerek “Allah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Edoğan’dan ve emeği geçenlerden razı olsun. İnşallah konutlar mahiyet ihtiyaçlılara baht tamam.” dedi.

Ardahan

Sosyal basamak projesi, Ardahan’birlikte bile okkalı temenni gördü.

E-Kerem üzerinden referans imkanı olmayanlar, sabah saatlerinde referans amacıyla zaruri evraklarını atfetmek üzere Halk Bankası ve Tarım Bankası şubelerine geldi.

Kültür Bankası Ardahan Büro Müdürü Şefika Akar, AA muhabirine, 250 konutun yapılacağı kentte, yoğunluğun oluşmaması amacıyla görevlilerin titizlikle düzentileme yürüttüğünü ifade etti.

Vatandaşlardan Tanju Belletici üstelik devletin karı sahibi atılmak üzere kendilerine adamakıllı imkan sunduğunu belirterek “Şu ana büyüklüğünde kiradaydım. İnşallah çıktı zat evim tamam.” diyerek konuştu.

Tunceli

Tunceli’birlikte bile içtimai hane projesine başvurular sürüyor.

E-Cesamet üzerinden başvuru imkanı olmayanlar, erken saatlerde vezneci şubelerinin önüne geldi.

Ahali Bankası ve Ekincilik Bankası şubelerinde çokluk oluşturanlar, evraklarını tasdik ederek başvurularını yaptı.

Proje kapsamında kentte 250 ev düz yazı edilecek.

Ağrı

Ağrı’bile üstelik toplumsal göz projesine başvurular devam ediyor.

E-Azamet üzerinden referans imkanı bulamayanlar, sabahın er saatlerinde bankaların önünde deniz oluşturdu.

Başvuru düzenlemek isteyen vatandaşlar su dolayısıyla sırayla banka şubelerine alınıyor.Share: