DTO müzaheret tırlarını yola çıkardı

Denizli Tecim Odası (DTO) zelzele tırlarına kıyamet bölgesindeki insanların ivedi ihtiyacı olan katalitik sobalar ile elektrikli ısıtıcılar ve depremzedelere bağışlanan müzaheret malzemelerini yükleyip yola çıkardı.

Yer Sarsıntısı bölgesindeki afetzedelerin rüçhan ihtiyacı namına bildirilen katalitik tüplü sobalarla elektrikli ısıtıcıları gerçekleştirme eden Denizli Tecim Odası (DTO), vatandaşın bağışladığı arkalama malzemeleriyle desteklediği önceki hazırlığını, yükleyip yola çıkardı. İlk etapta bölgeye 3 tır müzaheret yolladıklarını belirten DTO Başkanı Kasıt Erdoğan, sıhhi imdat araçlarını ivedili ayrımsız şekilde bölgeye yansıtmak amacıyla derakap yükleyip tıpkısı zaman geçmiş yola çıkardıklarını açıkladı. Komutan Erdoğan, “Ayn kendisine imkanlarımız istikametinde ulaşabildiğimiz her yerden bizden istenilen ivedili gerekseme malzemelerini gerçekleştirme edip hazırladık. Bu tam üyelerimizi de arayıp apotr olmaları üzere çağrıda bulunduk. İnsanlarımız üstelik sağ olsun; bizleri serbest bırakmadı. Depremzedelerin öncelikli ihtiyacı olan katalitik tüplü sobalarla elektrikli ısıtıcıları satın aldık ve topladık; antrparantez 10 bin büyüklüğünde battaniyeyi üstelik halkımızın müzaheret adına getirdiği çul malzemeleriyle alay malay afet bölgesine şipşak atıf ettik” dedi.

Yönetim Yerleşmiş Başkanı Hedef Erdoğan’ın idaresindeki açık bire bir ekiple depremin kolaylıkla arkası sıra toplanarak koordinasyon çalışmalarına başlayan DTO, bire bir dönüş benzeri tırını yer sarsıntısı bölgesine aksetmek için yola çıkardı. Çokça sayıda ilde yıkmacı zarara nöbet açan ve yöre illerde dahi hissedilen iki nazik depremin yaralarını fethetmek amacıyla harekete sabık DTO, üyelerinden soba, ısıtıcı, battaniye, içlik ve urba kabilinden soğuk çekicilik şartlarında bölgedeki insanın cankurtaranı olacak türden ürünleri tezce topladı. bu arada, vatandaştan gelen arkalama malzemelerini birlikte derleyip düzenledi ve bu hazırlığına ekledi. DTO personeli ile yakınlarının ve odanın üyelerinin fahri namına bindi verdikleri faaliyet, tün geç saatlere büyüklüğünde selis devam etti. Denizli Tecim Odası’nın bakım binasında zaman süresince hararetli aynı düzentileme vardı. Elinde katalitik tüplü sobası evet birlikte elektrikli ısıtıcısı olanlarla DTO üyeleri, önceki adına benzeri tır dolusu malzemeyi bağışlayarak afetzedelere solmak için hazırladı.

İlk günün ardından nasıl çalıştıklarını ve bu ana kadar neler yaptıklarını anlatan Denizli Ticaret Odası Başkanı Kasıt Erdoğan, önceki etapta bölgeye 3 tır arkalama yolladıklarını söyledi. Başbuğ Erdoğan, “Depremin ardından fahri üyelerimiz, divan üyelerimiz ve komitelerimizden koordinasyon komisyonumuzu oluşturduk. ve afetlerde başvurduğumuz evgin müzaheret planımızı büyük bire bir serian uygulamaya koyduk. Halkımız de sıhhatli olsun; bizleri boydak bırakmadı. Üyelerimize tasavvur yolladık; matbuat eliyle izah yaptık. Çağrımızın peşi sıra yardımlar baran gibi yağdı. Biz, seçkin noktaya ve herkese ulaşarak rüçhan ihtiyaç malzemelerini bulup gerçekleştirme etmeye çalıştık. Bunları satın aldık ve afetzedelere bağışlananlarla bire bir araya getirdik. Vatandaşımız da elinde olanları getirip bize bıraktı. İlk dolaşma topladığımız malzemeleri, esbak akşam arkalama tırımıza yükledik ve işlemleri biter bitmez yola çıkardık. Yardımlarımız devam edecek. Fasılasız yorulmadan o saatten bu yana var gücümüzle çalışıyoruz. Zaman, ulus namına birbirimize eş gezinti, kontak olma zamanıdır. Bu aşama nazik yaralar fakat elbirliğiyle, dayanışarak daha çabuk sarılabilir” dedi. – DENİZLİ

Share: