Dünya şampiyonu pehlivan Belgit Akbudak, memleketinde coşkuyla karşılandı

Sırbistan’bile düzenlenen Acun Güreş Şampiyonası’nda grekoromen stilde altın madalya kazanan Hüccet Akbudak, memleketi Kahramanmaraş’ta coşkuyla karşılandı.

Kahramanmaraş Havalimanı’nda çiçeklerle karşılanan Hüccet Akbudak’a sporcu arkadaşları tabiiyet gösterisinde bulundu. Milli sportmen, havalimanındaki karşılama programın peşi sıra Büyükşehir Şehremini Hayrettin Güngör’ü müzakere etti.

Akbudak, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisine destek olan herkese teşekkür etti.

Şampiyon olduğu amacıyla bahtiyar ve cazip olduğunu ifade eden milli sportmen, “23 yıl aradan sonra en üst 1999 yılında Harun Doğan dünya şampiyonu olmuştu. 23 yıl aradan sonradan madalyalı şehre acun şampiyonasından madalya ile dönmenin gururunu yaşıyorum. Bu anlamda destek veren dua eden herkesten Allah razı olsun. Sporun ve sporcunun yanında olan Cumhurbaşkanımız ve ilkin güreş yaptığı zamanlarda kendisini denk alıp, alım çalım nazir olarak benimsediğim şu anda idareci namına yanımızda desteklerde bulunan Itibar Eroğlu başkanımıza birlikte teşekkür almak istiyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Büyükşehir Şehremini Hayrettin Güngör birlikte milli güreşçinin hem memleketini hem üstelik ülkesini gururlandırdığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Bu şehirden bu topraklardan çokça balaban pehlivanlar çıkmıştır. Hem mutluluk şampiyonu hem acun şampiyonu hem üstelik olimpiyat şampiyonu çıkmıştır. Dolayısıyla bu zinciri bitmeme ettiren Belgit kardeşimize teşekkürname ve kutlama ediyorum. Birkaç önceki bu topraklardan bir nice şampiyonun çıktığını belirtmiştim ama 20 yıldan çok acun şampiyonu çıkmamış. en son Itibar Eroğlu ve Harun Doğan kardeşimiz bizlere bu mutluluğu yaşatmış. 23 yıl bilahare bu duyguyu bizlere Hisse Senedi kardeşimiz yaşattı, ben şehrim namına kendisine çok teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların peşi sıra Güngör, Akbudak’a koz oyma sandık, değerli ve muhtelif hediyeler sunma etti.

Akbudak’a ziyaretlerinde ailesi ve Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz eşlik etti.

Milli sporcu elan sonraları Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Ateşin ve Göksun Şehremini Hüseyin Coşkun Aydınlık’ı müzakere etti.

Göksun ilçesinde bateri zurnayla karşılanan milli sporcuya Şehremini Işıklı, kaza halkı hesabına yer ihsan etti.

Share: