Dünyada meydan çekiminin sarrafiye karıştırdığı 8 yerden benzeri tanesi Erzurum’da

Dünyada kayran çekiminin baş karıştırdığı 8 yerden bire bir tanesi Erzurum’birlikte

ERZURUM – Erzurum’de herkesi şaşkınlığa uğratan esrarlı öğün sürücüler vasıtasıyla bent görürken, Dünya’de saha çekiminin mir karıştırdığı 8 yerden birisi namına biliniyor.

Palandöken İlçesi, Abdurrahman Gazi Mahallesinde türbe yolunda kâin esrarengiz el sürücüler eliyle sargı görüyor. Şalter çalışmadığı halde yalnız başına sorti yukarıya çıkan vesait hem sürücüleri hem üstelik izleyenleri sersemlik içerisinde bırakıyor. Sürücüler esrarlı yolda araçlarını önce kendisine durduruyor. Elan bilahare vitesi boşa alıyor, sonuç olarak ta frenden ayağını çektiği ant vasıta kendiliğinden yokuş yukarıya çıkmaya başlıyor. Erzurum’da kâin bu esrarlı posta ise dünyada vadi çekiminin temel karıştırdığı 8 yerden tıpkısı tanesi kendisine biliniyor. Dünya’de vadi çekiminin ser karıştırdığı 8 düz ise şöyle; İngiltere’deki suratsız şelale, Ermenistan’dahi Alagöz dağında mevcut esrarengiz misil, ABD’dahi Hoover barajı ve şeytan kulesi, Güney Kore’birlikte gizemli el, Myanmar’daki altın kayaç, Arjantin’deki Davasko Kayası ve son namına bile Erzurum’bile bulunan esrarlı öğün.

Öte yandan esrarlı yolda araçları ile tecrübe işleyen vatandaşlar ise elan evvel böyle benzeri öz görmediklerini belirtirken, bazı vatandaşlar ise ayn yanılması yahut manyetik tıpkı kayran olabileceğini söylüyor.

Share: