Durgunsu Kano Milli Takımı, eylül ayındaki yarışlara Köyceğiz’de hazırlanıyor

Durgunsu Kano Milli Takımı, ilkgüz ayındaki uluslararası yarışlara Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde hazırlanıyor.

İlçeye mevrut milli takım takım sporcuları, 1-4 Eylül’de Macaristan’da yapılacak Gençler 23 Gözyaşı Şeş Acun Şampiyonası ile 8-11 Eylül’de Slovakya’da düzenlenecek “Durgunsu Kano Arsıulusal Olimpik Umutlar” yarışı tedbir çalışmalarına başladı.

Kampa katılan 19 sporcu, Durgunsu Kano Milli Takımı Başantrenörü Andrey Shantarovich, antrenörler Yağmur Özcan ve Mezhep Özcan yönetiminde günde koşa antrenmanla organizasyonlara hazırlanıyor.

Köyceğiz Gölü ve Namnam Çayı’nda oluşturulan parkurda sporcular K1 ve C1 kategorilerinde 500 metre ve 1000 metre mesafelerde kürek çekiyor.

Durgunsu Kano Milli Takımı Başantrenörü Andrey Shantarovich, Köyceğiz’de pir tıpkı kamp ortamı geçirdiklerini söyledi.

Shantarovich, 23 Yaş Altı ve Olimpik Umutlar kendisine iki kadro halinde çalışmalara bitmeme ettiklerini, Slovakya ve Macaristan’da yapılacak müsabakalarda dolgunca sonuçlar almayı hedeflediklerini kaydetti.

Kano Milli Takımı Antrenörü Iş Özcan ise 23 Yaş Şeş ve Çoluk Çocuk Acun Şampiyonası grubu ile 15 yaş altı ve 17 gözyaşı şeş Olimpik Umutlar (olympic hopes) olmak üzere 19 nefis sportmen grubuyla dinlenme kampı yaptıklarını anlattı.

Milli sporcu Dilan Yılmazer ise, acun şampiyonasına hazırlandığını, yarışta gani tıpkısı derece kabul etmek için mücadele edeceğini vurguladı.

Köyceğiz’de 15 günlük kampın peşi sıra Dünya Şampiyonası için Macaristan’a gideceklerini tamlayan milli kanocu İdris Şentürk, “Acun Şampiyonası’nda milli bando olarak hedefimiz K1 ve K2’lerde ülkemizi yeryüzü mebzul şekilde künde edip A finale çıkmak.” ifadelerini kullandı.

Share: