DÜRÜST Parti’li Karahocagil, Togg’un açılışına katılmayacağı açıklayan Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi

AK Tümen Amasya Mebus Mustafa Uzun Karahocagil, Togg’un açılışına katılmayacağı açıklanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na aksülamel gösterdi.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin yerel otomobili Togg’un elektrikli otomobil istihsal tesisinin, 29 Ilk Teşrin Cumartesi haset Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan marifetiyle açılacağını hatırlattı.

Cumhur Reisi Erdoğan ilkin girmek amacıyla, Türkiye’nin yerli ve milli makine rüyasını manzara olmaktan çıkaran herkese teşekkürname eden Karahocagil, Togg otomobillerinden 2030 yılına kadar 1 milyon adet üretileceğini belirtti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın açılışa mugayeret partisi liderlerini bile nida ettiğini anımsatan Karahocagil, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun açılışa katılmayacağını söyledi. DÜRÜST Öğür’li Karahocagil, şunları kaydetti:

“Kılıçdaroğlu, kameraları toplayıp, nezaret kapılarını aşındırmadı mı? ‘Bizi içeriye almıyorlar’ demedi mi? Çağırma ediliyorsun, davete icabet almak yakışmaz mı? Gelmemelerine bariyer olan nedir? Demin yüzyılın ayrımsız projesi hayata eski, ete kemiğe bürülü; beyninde elle tutulur, gözle görünür benzeri hizmet var. Onların işi ise dolma, dolan ve bühtan atmak. Sözü mevdu, muvaffakiyetli tıpkısı şekilde ortaya konmuş tıpkısı işi hazmedememelerinden ufuk kızaracak yüzlerini kimsenin görmesini istemediler ve zımnında nida teklifini de bu nedenle anlayışsız çevirdiler.”

Share: