DÜRÜST Tümen Edirne İl Başkanı İba, Ankara’da ziyaretlerde bulundu

YANLIŞSIZ Fırka Edirne İl Başkanı Belgin İba, Çömlekköy Barajı’nın ihalesinin bu yıl yapılacağını bildirdi.

İba yaptığı kayıtlı açıklamada, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na süzülmek üzere gittiği Ankara’birlikte Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’la görüştüğünü belirtti.

Çömlekköy Barajı ile ilişkin çiftçinin kâm ve dileklerini Reisicumhur Erdoğan’a ilettiğini ifade fail İba, şunları kaydetti:

“İhalesi bu sene yapılacak Çömlekköy Barajı, havza üreticisine ve kente balaban yardım sağlayacak. Temas konuda olduğu kabilinden Edirne amacıyla önemi iri olan bu projede bile desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Ekincilik ve Orman Bakanı Birim Kirişçi’ye teşekkürlerimi sunuyorum. Edirne’miz gelişmeye devam edecek.”

Edirne’dahi bitmeme eden ve planlanan projelerle ilişkin birlikte görüşmeler yaptığını belirten İba, şöyle bitmeme etti:

“Toyluk ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Rast Baydaş’ı musahabe ederek Lalapaşa, Havsa ve Yenikarpuzlu belediyelerinin kullanılmamış yatırımları ve Edirne gençlerinin ihtiyaçları ile ilgilendiren taleplerini ilettik. Hazne ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan’ı birlikte mülakat ederek şehir ekonomisi karşı fikir alışverişinde bulunduk.

DSİ Genel Müdürü Lütfi Akca’yı da ülfet ettik. Bu yıl süresince Büyükoğünlü Göleti gövdesi tamamlanacak ve 1170 dekar düzlük sulamaya açılacak. Lalapaşa 1 ve 2 göletlerinin ödeneği hazır. Mümasil bir zamanda ihalesi yapılacak. Kandırıcı hayır olsun.”

Share: