DÜRÜST Tümen Sözcüsü Çelik, MYK toplantısına ilişik açıklamalarda bulundu: (2)

DOĞRU Öğür Umumi Komutan Yardımcısı ve Fırka Sözcüsü Ömer Polat, CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun Yasa Hükmünde Kararname (KHK) ile görevine sonuç sunulan kişilere ilgilendiren sözleriyle ilgili, ” herhangi bir şekilde terör örgütüne umut anlamına gelebilecek tamlık kurmaktan ya da bir imada bulunmaktan kaçınan bire bir yaklaşım uzaklaştırmak gerekir.” dedi.

Polat, SELIM Fırka Umumi Merkezi’nde, Cumhurbaşkanı ve YANLIŞSIZ Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Forma Icra Müesses (MYK) toplantısı bitmeme ederken açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin müttefiklerinden Fransa Cumhur Reisi Emmanuel Macron’un, Fransa aut politikasının tümünü az daha Türkiye ve Reisicumhur Erdoğan karşıtlığına indirgemesini ibretle izlediklerini belirten Çelik, şöyle devam etti:

“en üst Cezayir’i ziyaretinde öz sömürgeci geçmişiyle yüzleşmek namına, önüne mevrut, Fransa’nın bozukluk dilemesi ve yüzleşmesi gereken sömürge problemleri için temas etmek hesabına Türkiye karşıtlığı üzerinden bu gündemleri örtbas etmeye çalışmasını kınıyoruz. Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanımıza çevrik sözleri hiçbir şekilde politik açıdan aktöresel değildir. Macron göreve geldiğinden beri gelişigüzel hususi görüşmesinde Cumhurbaşkanımıza, diyaloğu artırmaktan, aykırı hareket birliğini arttırmaktan bahsediyor. O özel görüşmenin dışına çıkıp bile kamusal alana gittiğinde Erdoğan ve Türkiye karşıtlığı üzerinden ayrımsız yöntem ortaya koymaya çalışıyor. Nedeniyle toplantılardaki Macron’un tavrıyla dışarıdaki Macron’un tavrı beyninde birbirine 180 etap menfi tıpkısı formalist var. Halbuki Fransa’yla beraber yapabileceğimiz gerek bölgede lüzumlu Akdeniz’de bu arada mücadele edebileceğimiz birçok düzlük kıraat vardır. Afrika’evet büyüklüğünde gidip dahi o bilcümle tıpkı enerjisini Türkiye karşıtlığına yoğunlaştırması dosdoğru tıpkısı yaklaşım değildir.”

Polat, Türkiye’nin Afrika’daki varlığının, Afrika halklarının hazar içre yaşaması, kalkınması; ölümden, terörden, göçten uzak ayrımsız şekilde geleceğe umutla bakması amacıyla olduğunu söyledi.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın Afrika’evet gerçekleştirdiği bir ziyareti, yabancı basın kuruluşlarının, “Bu Fransa’evet karşıdır, şu ülkeye karşıdır, bu ülkeye karşıdır” şeklinde manşete taşıdıklarını tamlayan Çelik, Türkiye’nin Afrika’daki varlığının tek ülkeye alın olmadığını vurguladı.

“Kazı Bilimsel kazılar Türk tarihi açısından sonuç rütbe koskocaman”

Türk tarihi açısından önem taşıdığı değerlendirilen 2 keşfi çokça kıymetli bulduklarını rapor fail Ömer Polat, Türk Devletleri Teşkilatı bileşenlerinden Fer Sultan’de beledi Türk Akademisi ile Moğolistan Arkeoloji Enstitüsü’nün ortaklaşa yürüttüğü kazı bilimsel çalışmalarda İkinci Köktürk Devleti’nin kurucusu Kutluk İlteriş Kağan’a ilişkin olduğu değerlendirilen abide kompleksinin bulunmasının Türk tarihi açısından serencam adım yüce olduğunu belirtti.

söz konusu keşfin Orhun Yazıtları ile Hakim Tonyukuk Yazıtları’ndan sonraları bildirme makro keşiflerden biri olduğunu söyleyen Polat, gine Türk ve Moğol müverrih ve arkeologların eş çalışmasıyla Van’ın Çaldıran ilçesinde İlhanlı Hanı Hülagü’nün yazlık sarayının kalıntılarının bulunmasının de iş birliği ve tarihin aydınlatılması açısından kıymetli olduğunu kaydetti.

“Avrupa’üstelik da tıpkı siyasi partiye cebin böyle benzeri faşist söz duyulmamıştır”

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Ahmet Şık’ın, “DOĞRU Tümen benzeri siyasi parti değil, aynı suç örgütü muamelesi görecek ve bu nedenle kapatılacaktır” ifadesine rağmen değerlendirmesi sorulan Çelik, şunları kaydetti:

“Bu el erki karşıtlığı meselesi vaktiyle kendisini çok kemiksiz gösteriyordu. Bu Yassıada zihniyeti dediğimiz maslahat tamamen tıpkı vesayete dayanarak, siyaseti aşağılayarak kendisini tabir ediyordu. Akıbet zamanlarda ise mübarek eli nimetli el erki, hususiyet söylemi kullanılarak ifade ediliyor. ‘Türkiye’yi kurtaracağız, Türkiye’ye el erki getireceğiz, Türkiye’ye özgürlük getireceğiz.’ deniyor. Sonraları bu hangi emretmek istedi diye niteleyerek bakıyorsunuz, kendisini ele veriyor. Türkiye’nin arz büyük politik partisine, 21 yaşına girmiş, bu büyüklüğünde zamandır iktidarda olan YANLIŞSIZ Fırka’ye, ‘Siyasi parti muamelesi yapmayacağız, teşekkül muamelesi yapacağız.’ etmek dünyanın genişlik faşizan yaklaşımıdır. Avrupa’bile üstelik bir politik partiye alın hakeza tıpkı faşist küçümseme duyulmamıştır.

Bu mantalite, tıpkısı kişinin zihniyeti değil. Ayrıksı zamanlarda birlikte çıkıyorlar, diyorlar kim ‘Demokrasi getireceğiz, hürriyet getireceğiz, şöyle gençlerin önünü açacağız, Türkiye’nin önünü hakeza açacağız.’ Bire Bir bakıyorsunuz derhâl tehdide başlıyorlar, kendilerini şiddet makamının yerine koyup hem savcı hem bilge olup kimleri yargılayacaklarından ve ne hüküm vereceklerinden bahsediyorlar. Şurası söyleyebilirim ki yarıştıkları molekül ayrımsız demokratlık yarışı değildir. Yassıada zihniyetiyle rekabet etmek için kodlanmış tıpkı beyin biçimiyle alın karşıyayız.”

söz konusu kişilerin terör örgütleri PKK, DEAŞ ve FETÖ’ye söylemedikleri sözü DOĞRU Öğür’ye söylediklerini belirten Polat, “Belli PKK’ya bu kadar kaba söylediği hiçbir sözü yoktur. evet birlikte söylemişse bile bunun yarısını, üçte birini söylemiştir. gelişigüzel örgüte cebin. Bunu politika yerine, mebusluk yerine yapıyorlar. Partimiz bununla ilgili hukuki süreci başlattı. Bu anlatım karşısında gece gündüz ‘el erki’ dedikleri halde susanların üstelik durumu haddinden fazla trajiktir.” dedi.

Meselenin elden SELIM Fırka meselesi olmadığını, kamu siyaset kurumunu, mecmu sivil siyaseti misyon düzlük aynı ufuk olduğunu söyleyen Polat, “Zaman buna, erte başkasına söyler. Ne zamana kadar? Kişi kafasındaki bir tane tümen diktatoryasını kurana büyüklüğünde, hep demokratik güçleri tek biricik tasfiye bedel. Çıkıp desene ‘Ben DÜRÜST Öğür’yle sandıkta savaş edeceğim’, çıkıp desene ‘Ben sahaya, sokaklara iniyorum, kendimi anlatacağım.’ Hayır, politik olarak rakiplik ortaya koyamayanlar aha hakeza teşkilat diliyle konuşurlar. Örgüt diliyle konuştuğu amacıyla ben SELIM Öğür’ye siyasi parti muamelesi yapmayacağım diye niteleyerek konuşmaya çalışıyor.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun KHK’lılara ilgilendiren sözleri

Polat, “CHP Mersin Saylav Uca Maharetli Başarır, sizin Zehra Taşkesenlioğlu ve Ünsal Ban ile görüştüğünüzü ve ‘aranızda anlaşın’ dediğinizi öne sürdü. Bu konuda bir değerlendirmeniz olur mu?” sorusu üzerine, Başarır’ın söylediklerinin gelişigüzel gerçeklikle ilgisi olmadığını söyledi.

Vatan Partisi Umumi Başkanı Doğu Perinçek’in Hazreti Muhammed’e ilişkin sözleri sorulan Ömer Polat, “Bir politik partinin kendisini Hazreti Peygamber’in tebliğiyle kıyas etmesi kadar mantıksız, us dışı tıpkısı öz bahis konusu olamaz. Hakeza tıpkı şey katiyen kabul edilemez, katiyen akla yatkın bulunamaz. On Paralık kimsenin Hazreti Peygamber’in tebliğiyle, Hazreti Peygamber’in hayatıyla bire bir siyasi parti faaliyetini hiçbir şekilde kıyas etmemesi gerekir. Ötesi haddini tecavüz etmek ve kavisli olur.” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun KHK’lılara ilişik sözleri hatırlatılan Polat, “Ego gelirsem azade bırakacağım.’ eylemek direkt siyasetin bu alana engelleme etmesidir. Tek bir tane bütün dosyaları biliyor mu? Söz Gelişi yargısal süreçlerle ilgili yerine bakir benzeri düzenek önerse ya da yargısal süreçlerle ilişkin olarak başka tıpkı değerlendirmenin yapılması gerektiğini söylese için benzeri öz söylemiş peki amma o alana bırakmıyor.” dedi.

FETÖ ile savaşım üzerine Kılıçdaroğlu’nun sözlerinin oluşturduğu “akan açığın” haddinden fazla şişman olduğu değerlendirmesinde mevcut ve Kılıçdaroğlu’nun bu açığı elbet kapatacağını soran Polat, “her şekilde yıldırı örgütüne umut anlamına gelebilecek eksiksiz kurmaktan ya da ayrımsız imada bulunmaktan kaçınan benzeri yaklaşım söylemek gerekir.” ifadesini kullandı.

NATO Bağlaşık Karaca Komutanlığının 30 Ağustos Galebe Bayramı dolayısıyla paylaştığı mesajın silinmesine ait soru üstüne Polat, Milli Defans Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığının muktezi girişimlerde bulunarak Türkiye’nin duyduğu rahatsızlığın iletilmesiyle NATO’nun gerekeni yaptığını ve tebrik mesajının yeniden paylaşıldığını bildirdi.

Polat, Kılıçdaroğlu’nun Samsun’bile düzenlenen TEKNOFEST’i ziyaretini de müspet karşıladığını söyledi.

(Bitti)

Share: