DÜRÜST Tümen Umumi Başbuğ Yardımcısı Efkan Ala Kapıkule’de gurbetçilerle görüştü

AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başbuğ Yardımcısı Efkan Ala, Kapıkule Hat Kapısı’nda gurbetçilerin sorunlarını dinledi.

Tahril kapısına gelişinde Alabalık’yı Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, TBMM Avrat Ayvaz Punt Eşitliği Komisyonu Başkanı ve DOĞRU Fırka Saylav Fatma Aksal, YANLIŞSIZ Fırka Edirne İl Başkanı Sarih İba ve ilgililer karşıladı.

Ala, tahril kapısında Uluslararası Demokratlar Birliği ve Sıkıntılı Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) stantlarını gezdi, buradaki görevlilerle benzeri araya geldi.

Ardından izinlerini tamamlayıp yaşadıkları ülkelere dönen evet dahi izinlerini eylemek için yurda mevrut gurbetçilerle görüşen Ala, gurbetçilerin istek ve sorunlarını dinledi, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın mektubunu verdi.

“Uluslararası 3 Kapı Velespit Şenliği”hangi katılan bisikletçilerle çizi kapısı girişinde karşılaşan Alabalık, bisikletçilerle ahbapça etti, YTB’nin gurbetçilerin rahat benzeri alanda beklemeleri ve dinlenmelerini hatırlamak amacıyla uygulamaya koyduğu bölümle, müzaheret kuruluşu Hasene Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin standını konuşma etti.

-“Arzu birliğimizi onlarla paylaşmamız gerekiyor”

Alabalık, matbuat mensuplarına, gurbetçilere bereketli yolculuklar arzu etmek ve sorunlarını dinlemek için Kapıkule’yi mülakat ettiklerini söyledi.

Görüştükleri vatandaşların memnuniyeti ile karşılaşmaktan mutlu olduklarını rapor eden Alabalık, yurda methal çıkışlarda yaşanan sıkıntıların güdük sürede çözülmesi için değme soy tedbirin alındığını belirtti.

YANLIŞSIZ Fırka’nin elverişsiz dışında zihayat vatandaşların sorunlarını çözmeyi misyon edinen benzeri fırka olduğuna aksan yapan Alabalık, şöyle bitmeme etti:

“Ikbal birliğimizi onlarla paylaşmamız gerekiyor, vatandaşlarımıza hizmet bizim anne şiarımızdır, mikro dışında hayatiyetli vatandaşlarımız doğrusu ülke hasretiyle geliyorlar, buradan dahi şehir özlemiyle dönmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Bunda birlikte kalburüstü olunduğunu görüyorum. DOĞRU Öğür adına ancak dışında hareketli vatandaşlarımızı ana konu özne tıpkı partiyiz. İlk sefer tığ hükümet programımıza koyduk, sandıkları onların ayaklarına götürdük, düşünce vermelerini ferman beyanlarını ortaya koymaları için düzenlemeler yaptık. Metin çok düzenleme yaptık, yapıyoruz.

Bunların bire bir kısmı birlikte düğme ülkelerle ilişkilerle yürüyor, vatandaşlarımızın gani standartlarda dönmeleri amacıyla Bulgaristan’la, Sırbistan’la görüşmelerimiz sürüyor. Onlardan aldığımız şikayeti birlikte ana antet yapıyoruz. Kıvançla işlerin amacında gittiğini görüyorum. temas sorunla karşılaşmamaları üzere elimizden geleni yapıyoruz, olan sorunun da çabucak çözülmesi için mekanizmalar kurduk. Bütün vatandaşlarımıza, kardeşlerimize ferah yolculuklar diliyorum.”

Ala’ya YANLIŞSIZ Tümen İstanbul Saylav Zafer Sırakaya, YANLIŞSIZ Öğür Adıyaman Saylav Muhammed Fatih Toprak, YTB Komutan Yardımcısı Abdullah Turus da haremlik etti.Share: