Duvarı delip hırsızlık yaptı, delil tutmak üzere güvenlik kamerasını de çaldı amma polisten kaçamadı

Duvarı delip hırsızlık yaptı, tutamak bırakmamak için asayiş kamerasını de çaldı ama polisten kaçamadı

ERZURUM – Erzurum’birlikte güzeşte hafta tıpkı gelişim yerinin duvarını delip arakçılık eden ve yakalanmamak üzere güvenlik kamerasını de çalan hırsız polisten kaçamadı. 30 sayı yanlışlık kaydı bulunan eş, hisse senedi yerinden çaldığı malzemelerle birlikte yakalandı.

Erzurum’un Rabiana Mahallesi Gülahmet Caddesi’nde geçen hafta filmlere bahis olacak ayrımsız arakçılık olayı yaşandı. Muhammet Turan isimli vatandaşın hırdavat dükkanına duvarı kırarak giren haydut, arkada delil tutmak üzere asayiş kamerasını ve monitörünü da çaldı. Hafta sonu bağlı olan dükkana binanın arka sokağında kâin kullanılmayan binalardan ulaşan eşkıya, dükkanın olduğu duvarı çekiç yardımı ile kırdı. Elan bilahare dükkana giren hırsız tıpkısı hacim servet, kozmetik ürünleri, ellik, asayiş kamerası ve bilgisayar monitörü çalarak açtığı delikten hariç imdi. Sabahın erken saatlerinde dükkanını fethetmek amacıyla gelen Muhammet Turan ise dükkanının duvarında ki deliği görünce polisi aradı. Polis Güçleri ekipleri görüngü durumunda tetkik yaptıktan bilahare olayla ilişik soruşturma başlattı.

Erzurum Inanma Müdürlüğü Güvenlik Idarehane Müdürlüğü ekipleri aracılığıyla incelenen kamera kaydı görüntüleri sonucunda olayı gerçekleştiren kişinin, 30 skor suç kaydı mevcut Yusuf Z. olduğu tespit edildi. Yusuf Z., aksiyon yerinden çalmış olduğu “bilek saati, mont, yararlanmak vb.” malzemeler ile gelişigüzel polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı.

Öte yandan kaba Yusuf Z.’nin yine bir cadde üzerinde kâin bir mobilya deposundan akak ve bazanın çalınması olayının de şüphelisi olduğu tespit edildi.

Şüpheli zat Düzenlilik Büro Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin arkası sıra karşı sıralama edilen 2 hırsızlık dosyasından adli makamlara gönderme edilmesinin peşi sıra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Share: