Düzce’de hızlı sorti fail güneş tacı virüs vakaları, düşüş seyrine geçti

Düzce’de acul depar eden güneş tacı virüs vakaları, düşüş seyrine geçti

DÜZCE – Düzce’de korona virüs vakaları düşmeye bitmeme ediyor. İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmayan, vatandaşların tedbirlere uyarak korona virüs vakalarının düşmesini sağladıklarını belirterek pandemi döneminin esasen bu yana ise yaklaşık 400 kişinin hayatını kaybettiğini dile getirdi.

Yaz aylarının başından itibaren temevvüç içine giren ve acul tıpkı şekilde yükselen klakson virüs vakalarında düşüş başladı. Hikâye sayılarında 250’lere büyüklüğünde çıkan Düzce’de azamet ise düşmeye devam ediyor. Covid-19 vakaları bu hafta yüzdelik 50 düşüş ile 100 seviyenin altına indi.

Akıbet boyut ile ait bilgiler veren Dr. Yasin Yılmaz, “Düzce’de korona virüste serencam durumumuz vatandaşlarımızın destekleriyle, anımsatma dozlarını yaptırmaları ve mecbur alanlarda kim dikkatleriyle alay malay geçtiğimiz haftalarda kim kabilinden düşüş yaşanmaktadır. Bu hafta yüzlü rakamların altına indik. İnşallah bundan sonrada vatandaşlarımız kendilerini koruyarak mücadelemizi taçlandırmaya devam edeceğiz. Bu nedenle bilcümle vatandaşlarımıza ve esenlik çalışanlarımıza bu mücadeledeki destekleri üzere çokça teşekkür ediyorum” dedi.

“Anımsatma dozlarında yüzdelik 80’in üstüne çıktık”

Anımsatma dozlarına Düzcelilerin bunaltıcı rabıt gösterdiğini rapor fail Yasin Yılmaz; “Anımsatma dozlarına Düzceliler yoğun rabıta gösterdiler. Bu salgın ile mücadelede ki en majör silahlarımızdan birisiydi. Peçe, ara, hijyenin yanında sunu mefret silahımız aşımız. Aşıyla ilişkin kalburüstü çalışmalarımız bitmeme ediyor. Anımsatma dozlarında yüzde 80’lerin konusunda çıktık. Hastaneye yatan 12 civarında hastamız var. Bunlardan 5 tanesi gösterişli bakımda. Bunun dışında virüsü ığrıp hastalarımızı ayaktan otama ediyoruz” diyerek konuştu.

“3 buçuk yılda 400 emanet hayatını kaybetti”

Pandeminin esasen beri yani kısaca 3 buçuk yılda güneş tacı virüse sınırlanmış ahiret yolculuğu rakamlarını bile dile getiren Dr. Yasin Yılmaz; “3 yıllık az buçuk dilimde 397 vatandaşımız hayatını kaybetti ilimizde. Son dönemdeki korona virüs vakalarındaki ahiret yolculuğu oranlarımız ise çokça bağan. Sonuç dönemdeki dalgalanmada ise 2 yada 3 vatandaşımız yaşamını yitirdi. Bu vatandaşlarımızda süreğen hastalığı olan ve aşılarını tekmil yaptırmayan vatandaşlarımızdı” dedi.Share: