Düzme doktorun babasını de kandırdığı ortaya imdi: Traktörümü satıp servet gönderdim

Tekirdağ’bile Çerkezköy Oran Hastanesi’nde 1 yıldır düz hekim doktor namına fariza yapan Ayşe Özkiraz’ın, ortaöğretim mezunu sahte doktor olduğu ortaya daha çok. Kendisini düz hekim hekim namına tanıtıcı yapmacıklı doktor Ayşe Özkiraz’ın tutuklanmasının arkası sıra, Tokat’ta diri babası Mehabetli Özkiraz olayla ilgili açıklamalarda bulundu.

“KIZIMI OKUTMAK İÇİN TRAKTÖRÜMÜ SATTIM”

Telefonla açıklama yapan cet Özkiraz, kızını okutmak için sonsuz para gönderdiğini belirterek, “Traktörümü satıp parasını kızıma gönderdim. Tıp kitapları için benden 35 bin liralık servet aldı. Temelli oğlumla birlikte 2012 yılından beri ona servet gönderiyordum. Bu paraları bunlar sülale süresince mi yediler? Annesinin ve üvey babasının bile haberi var, saklıyorlar. Kızım bana güzeşte sene hekim olduğunu söyledi. Oğlum ile telefonda konuşuyordu, ego da şüphelendim sordum, kızım, ‘Süper fakül ile çıkışlı oldum’ dedi. Ağabeyi de şokta, 5 çocuğunun rızkını Ayşe’ye verdi. Oğlum üstelik kullanıldı. Ben henüz evvel şüphelenip oğluma sordum, ‘Bu kızın yaşı tutmuyor? Elbet bitirdi okulu’ dedim. Ben hayatımda 19 yaşında doktor görmedim” dedi.

“BELGELERİNİ GÖRMÜŞTÜK”

Özkiraz’ın kaldığı yurdun sorumlusu ise “Burada 4-5 kamer kaldı. Belgelerin hepsini görmüştük, alışılagelen bire bir öğrencinin böyle ayrımsız şey yapabileceğini düşünmediğimiz için şüphelenmedik. Arkadaşları söyleyince mektepli işlerine sorduk, öğrenci olmadığını anlayınca gönderdik” ifadelerini kullandı.

Share: