Edirne Bağımlılıkla Savaş Koordinasyon Yerleşmiş Vali Kırbıyık başkanlığında toplandı

Edirne Bağımlılıkla Mücadele Eş Güdüm Kurulu Toplantısı, Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, toplantıda İl Keyif Müdürü İshak Yıldırım, kurulun iş esasları ve İl Sağlık Müdürlüğü eliyle ölçülü faaliyetlerle ilişik umumi bilgilendirmelerde bulundu.

Edirne Güven Müdürlüğü ve Yeşilay Meşveret Merkezi (YEDAM) temsilcileri dahi hesaplı işler ve çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Açıklamada görüşlerine saha sunulan Vali Kırbıyık, bağımlılıkla mücadelede her çeşit yasaklayıcı tedbirin alınması ve uygulanmasının mefret olduğunu belirtti.

Uyuşturucuyla mücadelede arzın ve talebin önüne geçilecek tedbirlerin alınması ile iyileştirme ve otama süreçlerinin etkinliğinin artırılması gerektiğine aksan fail Kırbıyık, şunları kaydetti:

“Alelhusus tedavi ve rehabilitasyon sürecinin tamamlanmasının ardından vatandaşlarımızın değişik iz edindirme kurslarıyla desteklenerek istihdam edilmesi ve sosyal hayata entegrasyonunun sağlanmasını noktasında üstelik çalışmalarımızı kalık bırakmamalıyız. Bu konuda umumi olarak yapacağımız bütün mücahede ve faaliyetlerin, birbirini mütemmim ve müzahir olacak şekilde kurgulanması gerekiyor.”

Toplantıya, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve ilgilendiren gelgel müdürleri ve yetkilileri katıldı.

Share: