Edirne Valiliği’nden ‘Meriç Nehri’nde çevrik küsurat göçmen’ açıklaması

EDİRNE Valiliği, Türkiye ile Yunanistan sınırını oluşturan Meriç Nehri üzerindeki adacıkta göçmenlerin yatık kaldığı iddiaları üzerine bölgede yapılan aramalarda rastgele hangi bir göçmen grubuna rastlanılmadığını açıkladı.

Edirne Valiliği, gâh basın eser organları ile sosyal medya hesaplarında, Türkiye ile Yunanistan sınırını oluşturan Meriç Nehri üzerinde tıpkısı adacıkta 39 göçmenin mahdut kaldığı haberleri üstüne yaptığı açıklamada sınır birlikleri ve AFAD tarafından yapılan aramalarda her hangi aynı muhacir grubuna rastlanılmadığını açıkladı.

Açıklamada şöyle denildi:

“Bazı basın ve işaret organları ile sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlarda, Türkiye ve Yunanistan arasındaki Meriç Nehri üstünde mevcut adacıklardan bir tanesinde 39 düzensiz göçmenin yatık kaldığı ibarelerinin meydan alması cihetiyle bahse bahis adacık amacıyla bildirilen rastgele iki apsis alanlarında AFAD ve Sınır Birliklerimiz yoluyla kestirmece 4 gündür kontrol-tarama faaliyeti gerçekleştirilmiş olup gelişigüzel göçmen yahut göçmen grubuna rastlanılmamıştır.  Konu ile ilişkin olarak Son Birliklerimiz eliyle sınırlarımızda kâin alanlarda arama tarama faaliyetleri titizce devam etmektedir.”

Share: