EDİRNE VALİLİĞİ’NDEN ‘MERİÇ NEHRİ’NDE ÇEVRILI MÜTEZAYIT GÖÇMEN’ AÇIKLAMASI

EDİRNE Valiliği, Türkiye ile Yunanistan sınırını oluşturan Meriç Nehri üzerindeki adacıkta göçmenlerin mahsur kaldığı iddiaları üzerine bölgede yapılan aramalarda seçkin ne bir göçmen grubuna rastlanılmadığını açıkladı.

Edirne Valiliği, gâh matbuat im organları ile sosyal medya hesaplarında, Türkiye ile Yunanistan sınırını oluşturan Meriç Nehri üstünde bir adacıkta 39 göçmenin çevrilmiş kaldığı haberleri konusunda yaptığı açıklamada uç birlikleri ve AFAD marifetiyle yapılan aramalarda gelişigüzel ne ayrımsız göçmen grubuna rastlanılmadığını açıkladı.

Açıklamada şöyle denildi:

‘Bazı basın ve kitap organları ile içtimai medya hesaplarındaki paylaşımlarda, Türkiye ve Yunanistan arasındaki Meriç Nehri üzerinde bulunan adacıklardan tıpkı tanesinde 39 kesintili göçmenin çevrili kaldığı ibarelerinin düz alması sebebiyle bahse laf adacık üzere bildirilen değme iki apsis alanlarında AFAD ve Uç Birliklerimiz eliyle kestirmece 4 gündür kontrol-tarama faaliyeti gerçekleştirilmiş olup seçme göçmen yahut muhacir grubuna rastlanılmamıştır. Konu ile ilişik namına Sınır Birliklerimiz eliyle sınırlarımızda mevcut alanlarda arama tarama faaliyetleri inceden inceye devam etmektedir.”Share: