Edirne’de DÜRÜST Parti yönetim kurulu üyeleri ETUS’un sorunlarının sürdüğünü belirtti

DOĞRU Öğür Edirne Dalan İlçe Başkanı Alemdar Özcan, Edirne Şişko Erişim Sistemi (ETUS) ile ilgili sorunların devam ettiğini söyledi.

Özcan, DÜRÜST Fırka Edirne İl Başkanlığında planlı toplantıda, parçalanmamış siyasilerin Edirne’ye karşı bire bir sorumluluğu olduğunu belirtti.

Edirne Toplu Erişim Sistemi’ne (ETUS) eleştirilerin olduğunu tamlayan Özcan, “ETUS denince akla takkadak taşıma sistemi değil, bundan yerel yönetimler bile sorumludur. Recep Gürkan’ın bire bir sözü vardı ve zaten bile odur, ETUS’un Umumi Heyet Başkanı Recep Gürkan’dır. Eğer Edirne halkında bire bir memnuniyetsizlik varsa, taşıma sisteminde memnuniyetsizlik artarak devam ediyorsa bunun birlikte halkın seçilmiş iradesi olan belediye meclis üyelerimizin seslendirmesi büyüklüğünde katıksız benzeri madde yoktur.” diye niteleyerek konuştu.

ETUS’la ilişik eleştirilerin ferdî değil toplumun sesi olduğunu tabir fail Özcan, Edirne halkının hem şişko transfer yönünde hem dahi yolların yapılması yönünden beklentileri olduğunu kaydetti.

AK Fırka Edirne Şehremaneti Meclisi Ekip Komutan Vekili Ayhan Güçlü de Edirne’deki olumsuzlukları dile getirmeye devam edeceklerini anlattı.

Edirne’üstelik hayatiyetli herkesin bu şehre sorumluluğu olduğunu tamlayan Yaşayan, şunları kaydetti:

“Ulaşım şehrin kanayan yaralarından tıpkı tanesi ve evcil yönetimin sorumluluğunda olan bire bir alandır. Bizler domestik siyaset yapıyoruz. Dünyayı saran müstevli dolayısıyla iktisadi olumsuzluklar hepimizi etkilemekte ama bunların üstünden bilcümle gelişigüzel geleceğimizin inancındayım. Biz YANLIŞSIZ Öğür grubu yerine vatandaşın sesi ve sorunlarının çözümü amacıyla milletimize söz verdik. Edirne’üstelik herhangi bir sene aynı lafları duyuyoruz. Halkımız genişlik dolgunca muvasala hizmetini almayı türe ediyor.”

Tüvana, 15 çağ sonra duraklarda içtimai medyadan canlı yayın yaparak toplu taşımadaki sistemi anlatacaklarını belirtti.

Toplantıya DÜRÜST Fırka Edirne İl Başkanlığı Domestik Yönetimler Başbuğ Yardımcısı Sevdanur Kurban ve partililer üstelik katıldı.

Share: