Edirne’den bodur güdük

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Kap ve Zührevi Hastalık Emraz Anne Vukuf Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Cerbezeli, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na veda ziyareti gerçekleştirdi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, görüşmede Rektör Tabakoğlu, üniversite bünyesinde türlü görevlerde kâin ve emekliye ayrılan Prof. Dr. Cerbezeli’e üniversiteye vermiş olduğu ulama ve hizmetlerden dolayı teşekkürname ederek, ailesi ve sevdikleriyle gelişigüzel bahtiyar, erinçli ve esenlik dolu tıpkısı sahn diledi.

Prof. Dr. Cerbezeli dahi Trakya Üniversitesinin bir mensubu olmaktan alım ve mutluluk duyduğunu tabir ederek, darülfünun ile bağının her zaman devam edeceğini dile getirdi.

Ziyaret böylece Tabakoğlu, günün anısına Pişkin’e hediye takdiminde bulundu.

“Tarihsel Çevrelerde Peyzaj Tasarımı Eğitimi” tamamlandı

Trakya Üniversitesi Mimari Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nün karı sahipliğinde gerçekleştirilen “Tarihî Çevrelerde Peyzaj Tasarımı Eğitimi tamamlandı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya bakarak, TÜBİTAK aracılığıyla desteklenen, PEMDER (Peyzaj Mimarlığı Terbiye ve Bilim Derneği) katkılarıyla ve Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nün ocak sahipliğinde “Tarihsel Çevrelerde Peyzaj Tasarımı Eğitimi” gerçekleştirildi.

Ankara, Akdeniz, Ege, Bartın, Işık, Tekirdağ Namık Eksiksizlik, Kırklareli ve Trakya üniversitelerinden tedris üyelerinin eğitmen yerine katıldığı projede ayrımlı üniversitelerin peyzaj mimarlığı bölümlerinde yetişek gören 20 öğrenci eğitim bilimi aldı.

Çalışma kapsamında Edirne Tarihi Şehir Merkezi’nde belirlenen 4 bölgede öğrencilerin tarihi çevrelere uygun kendisine planlama ve tasarım yapması istendi.

Tedris elemanları eşliğinde proje çalışmalarını tay tay arabası öğrencilere eğitim sürecinde değişik seminerler ve düz gezileri düzenlendi. 7 günlük terbiye böylece ortaya sâdır peyzaj tasarım projeleri ve modellemelerinin sunumları ile proje eğitimi tamamlandı.

Share: