Efsanevi boksör Mike Tyson’dan hayranlarını üzen sözler: Konuşamıyorum dahi

Serencam zamanlarda rahatsızlığı dolayısıyla ayakta durmakta güçlük çeken bozuk ABD’li boksör Mike Tyson, havaalanında tekerlekli sandalye ile görüntülenmişti. Tyson esenlik durumuna ilgilendiren izah yaptı.

“YÜRÜMEME ENGEL OLUYOR”

Newsmax’e konuşan Mike Tyson, siyatik hastalığına yakalandığını söyledi. Hayvan boksör yaptığı açıklamada, “Balkı arada kendini gösteriyor ve yürümeme bariyer oluyor. Kimi Zaman o büyüklüğünde yanıyor ki konuşamıyorum!” ifadelerini kullandı. Tyson son durumuna ait ise, “Siyatik dışında ayrıksı bir sorunum namevcut ve çok sağlıklıyım.” dedi.

SİYATİK HASTALIĞI NEDİR?

Siyatik hastalığı, siyatik sinirinin ağrılı hastalığıdır. Çor, kalçaya akıllıcasına yayılan belen ağrılarıyla başlar. Dert, sinir süresince, bacağın arkasını izleyerek kasıktan ayağa dek yayılır. Korkulu durumlarda göl ayağı güçsüzleşir, diz ve bukağılık refleksleri azalır. Sağaltımında tatil, ısıdam ve hikmet sağaltımı yapılır; analjezik ilaçlarla birlikte hele B vitamini ve kortizonlu ilaçlar verilir. Hastalık genelde dam hastalığı adına dahi bilinir.Share: