El Kılıç operasyonu Yunanistan’ın huzurunu bozdu!

Taksim İstiklal Caddesi’nde planlı bombalı saldırının arkası sıra Türk Silahlı Kuvvetleri Suriye ve Irak’ın kuzeyine geçmiş geceleyin saatlerinde çekicilik harekatı başlattı. El Tığ Operasyonu’nda şu asıl kadar 89 misyon imha edilirken, haddinden fazla sayıda yıldırıcı etkisiz ayla getirildi.

HAREKAT YUNAN BASININDA GENİŞ MEYDAN BULDU

Türkiye’nin terör örgütüne yönelik operasyonu Yunanistan’bile de serbest düz buldu. Ülkedeki ceride ve televizyonlar operasyonun Atina’ya tıpkısı tasavvur olduğunu yazdı. Konuyla ait haberlerde Palikarya gazetelerinin Erdoğan’ın harekat emrini verdiği anları paylaşması dikkat çekti.

“SURİYE’DEKİ ASKERİ OPERASYON, YUNANİSTAN’A KANI VERİYOR”

“Suriye’deki askeri operasyon, Yunanistan’a rey veriyor” başlığını kullanan Ethnos gazetesi haberde, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın Suriye ve Irak’a ameliyat emri vermesinden güdük aynı süre sonraları, bunun bazıları yoluyla “Yunanistan’a da tıpkısı sıkıntı” olduğu şeklinde yorumlandığı vurgulandı.

ERDOĞAN’IN YEŞİL IŞIK YAKTIĞI AN

Harekat amacıyla Erdoğan’ın düğmeye basılmasını istediği anları paylaşan Skai televizyonu haberinde, “Erdoğan’ın yeşil kandil yaktığı dakika” dedi.

“BİR AKŞAM ANSIZIN”

Ta Nea, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun “Bire Bir akşam ansızın… Adisyon vakti!” şeklindeki mesajını okurlarına duyurdu.

Share: