Elazığ Saylav Gürsel Erol’dan Afiş Tepkisi: “Yüreğin Varsa Yaz Altına Dürüst Öğür İl Başkanlığı…”

TAMER ARDIL ERŞİN

CHP Elazığ Mebus Gürsel Erol, AKP İl Başkanlığı’nın CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun kol toplantısı öncesinde kentte astırdığı afişlerle ait “Yüreğin, cesaretin varsa yaz altına SELIM Tümen İl Başkanlığı. Ego da o afişteki söylemlerle ait savcılığa suç duyurusunda bulunur, manevi tazminat açarım” dedi. Erol savcılığa yanlışlık duyurusunda bulunduklarını, bunun sonucunu kamuoyu ile paylaşacaklarını üstelik söyledi.

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun Elazığ’de zaman yaptığı kadro toplantısı öncesinde AKP İl Başkanı’nın dün billboardlara astırdığı afişler CHP’lilerin tepsini çekti. CHP Elazığ Saylav Gürsel Erol, afişlerin altında imza olmadığına ilgi çekerek, ZÜMRÜDÜANKA Veri Ajansı’na şunları söyledi:

“Araştırmalarımız sonucunda bu afişlerin YANLIŞSIZ Parti İl Başkanlığı tarafından asıldığını tayin ettik. Sonraları savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Yani bir tümen başka aynı fırka ile ait iddiada bulunabilir. Bunun kibarlık kurallarını çiğneyerek bulunabilir ama altına ismini edip. Sahiplenir. Yani hem tıpkı şeyi ifham etmek isteyeceksiniz hem onu korsanlaştıracaksınız. Bu ülkeyi yöneten partinin yer başkanı korsancılık yaparak, billboardlarda adını yazacak cesareti gösteremeden, Genel Başkanımızın ve Ekrem İmamoğlu’nun Elazığ’a geldiği tarihlerden tıpkısı zaman öncesinden hakeza toplumu germeye yönelik girişimi Elazığ kamuoyunda kıymet görmedi. Elazığ halkoyu inanılmaz tepki verdi.”

Erol, kendisinin AKP yöneticilerin incelik ile protokolde karşıladığını anımsatarak, AKP İl Başkanlığı’nın bu afişlerine ilgili “Bu şurası gösteriyor, DÜRÜST Öğür’nin Elazığ’bile tükenme, erime süreci başladı. Bu sokaklarda de görülüyor. Bunlar kendilerince, akıllarınca tıpkısı nasyonalizm söylemiyle, bizi da yıldırı örgütleriyle örtüştürerek, kendilerine göre bire bir kampanya yürütmeye çalışıyorlar. Ne partimizin kurumsal kimliği ne dahi benim buradaki kişiliğim, insanların inanmalarına bozukluk olacak bire bir madde olmadığı üzere damarı bozuk tepti. Bundan ahir kanuni süreci birlikte izleme edeceğiz. Savcılıkta şikayetimiz var” diye konuştu.

“İKTİDAR PARTİSİNİ İL BAŞKANI DENIZ HIRSIZI BİR GÖSTERI YAPABİLİR Mİ? BU KORSAN BİR EYLEM”

Erol, Kılıçdaroğlu’nun afişlere gösterdiği tepkiyi “O de tepki verdi, akla yatkın şeyler değil bunlar” diyerek açıklayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İktidar partisini el başkanı korsan benzeri gösteri yapabilir mi? Bu korsan ayrımsız gösteri. Billboard var, altına onu astıran bulunmayan. Efendim tığ ortaklık ile barışma yaptık. Yüreğin, cesaretin varsa yaz altına AK Tümen İl Başkanlığı. Ben de o afişteki söylemlerle ilişkin savcılığa suç duyurusunda bulunur, manevi tazminat açarım… Resmi yerine bize cevap beğenmek zorundalar. Tığ resmi suç duyurusunda bulunduk savcılığa. Müracaatımıza müddeiumumilik yanıt atfetmek zorunda.”Share: