Elazığ’a eskimemiş meslek

– Elazığ’a bakir okul

CHP Elazığ Saylav Erol, meslek alanında incelemelerde bulundu

ELAZIĞ – Cumhuriyet Altını El Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Ankara Büyükşehir Belediyesi eliyle yapılacak olan ekol alanında incelemelerde bulundu.

CHP Elazığ Saylav Gürsel Erol’un girişimi üzerine ABB, Elazığ’dahi meslek yapma kararı aldı. 3 bin metrekare eğitim alanı, 500 metrekare sınırlı spor salonu ve 4 bin metrekare yerleşme alanı olacak olan Yıldızbağları Ortaokulunun adı, Ankara Ortaokulu olacak. Saylav Erol, meslek alanına giderek incelemelerde bulundu. Ekol alanını gezdikten bilahare açıklamalarda kâin Erol, “Gücük Ay içerisinde ABB Başkanımız Mansur Kilolu buraya gelerek esas atma törenini gerçekleştirecek ve küçümseme verdiğimiz okullardan birisini Elazığ’a kazandıracağız” dedi.

Okul alanını inceleyen Mebus Erol, “Yıldızbağları Ortaokulu alanındayız. Burada tahminî yerine 3 bin metrekare eğitim alanı 500 metrekare dahi mecbur spor salonu oluşmak amacıyla toplamda 3 bin 500 metrekarelik bire bir meslek alanımız olacak. Oturma alanı tahminî 4 bin metrekare olacak. Müteahhit firma ile alanı gezdik ve değerlendirdik. Elazığ’ımıza güzel olsun. Gücük Ay içerisinde ABB Başkanımız Mansur Ciddi buraya gelerek anne atma törenini gerçekleştirecek ve saraka verdiğimiz okullardan birisini Elazığ’a kazandıracağız. İnşallah kudret olduğumuzda da Elazığ’ın nakıs noksan hep yatırımlarıyla ilişkin Elazığ’da istihdam ve ek değer katacak. Istihsal değerlerine katkı verecek, eksiksiz yatırımları yerinde inceleyerek planlayarak Elazığ’ın sorunları çözmeye bitmeme edeceğiz. Ego Elazığlı hemşerilerime şunu tercüman olmak istiyorum. Mugayeret partisinin saylav olarak Elazığ’a yaklaşık 400 milyon liralık aynı ekol yatırımı getirdim. İktidar olduğumuzda bu site amacıyla ve insanlar için neler yapabileceğimizi düşünün. Okulumuzun şimdiden Elazığ’a ve burada okuyan öğrencilerimize berceste olmasını diliyorum” diye konuştu.

(MK-CK-ÖK-Y)

Share: