Elazığ’da 4.9 kadar sarsıntı

ELAZIĞ’ın Sivrice ilçesinde Richter ölçeğine bakarak 4.9 büyüklüğünde hareket meydana geldi. İlk belirlemelere göre seçme olumsuzluğun yaşanmadığı deprem yadigâr güvenlik kamerasına yansıdı.

Kıran ve Evgin Genişlik Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre Sivrice ilçesinde saat 06.36’üstelik 4.9 büyüklüğünde tıpkı deprem meydana geldi. İlk belirlemelere göre içtima 17.9 kilometre derinliğinde meydana gelen depremle ilgili her olumsuzluk yaşanmadığı belirtildi.

AFAD’dan yapılan açıklamada, “Elazığ ili Sivrice ilçemizde meydana gelen zelzele, Elazığ özellikle başlamak üzere Malatya ve kasaba illerimizde birlikte hissedilmiş olup, yapılan yer taramalarında değme suratsız ihbar bulunmamaktadır. Etkilenen vatandaşlarımıza tekrardan eski olsun dileklerimizi sunarız” denildi. VALİ AÇIKLAMA YAPTIVali Ömer Toraman dahi sosyal iletişim araçları hesabından yaptığı açıklamada, gelişigüzel hırçın durumun yaşanmadığını belirterek, “Bu sabahleyin Sivrice ilçemizde meydana mevrut depremin merkezi olan Kavallı köyümüzden ve yöre köylerden de seçme pahal ihbar alınmamıştır. AFAD ve kolluk ekiplerimiz sahada, tarama çalışmalarını sürdürüyor.Geçmiş olsun” paylaşımını yaptı. Şehremini Atmaca Şerifoğulları birlikte yaptığı paylaşımda “Şehrimizde meydana mevrut 4.9 büyüklüğündeki yer sarsıntısı sonrasında çok şükür değme fert ve servet kaybı yaşanmaması en iri tesellimiz oldu. Umum vatandaşlarımıza benzeri kere daha esbak olsun dileklerimi iletiyorum. Ekiplerimiz sahada teyakkuz halinde” ifadelerini kullandı.Öte yandan deprem andaç üstelik tıpkı lokantanın güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde depremin meydana gelmesiyle alay malay içerideki etkin ve müşteriler panikle dışarı doğru koşmaya başlıyor.

Share: