Elazığ’da batan balıkçı teknesindeki bir kişiyi taharri çalışması sürüyor

Elazığ’da Keban Baraj Gölü’nde batan balıkçı teknesindeki aynı kişiyi taharri çalışmaları 4’üncü gününde devam ediyor.

Baraj gölünün Fatmalı köyü mevkisinde 9 Eylül’üstelik batan balıkçı teknesindeki Yaşar Zariç’in (56) bulunması amacıyla başlatılan ve dün havanın kararması zımnında meydanlık verilen icraat sabahleyin baştan başladı.

Valilikten yapılan açıklamada, merkeze mecbur Fatmalı köyünde cıvıltı gösteren balık işletmesine ilişkin teknenin, balık çiftliğinde himmet yapıldığı esnada su alarak battığı, teknede bulunan Arif Hususi’in yanık olarak kurtarıldığı, Yaşar Zariç’in ise kaybolduğu belirtildi.

İhbar konusunda Keban İlçe Güllabi Komutanlığının bot timi, İl Itimat Müdürlüğü Su Şeş Kontrol timleri ile AFAD dalgıç ekiplerinin sevk edilmesiyle kontrol çalışmalarının başlatıldığı rapor edilen açıklamada, arttırma namına Cingöz Genel Komutanlığı Açıkgöz Kontrol Kurtarma ve Diyarbakır Kurnaz Sualtı Kontrol Kurtarma timlerinin da bölgeye kavrama ettiği, 25 yabanlık dalgıç ekibin, 4 bot ve 2 bölge ile Yaşar Zariç’in bulunması üzere mücahede yürüttüğü kaydedildi.

Yaşar Zariç ve Arif Hususi’in (26) süresince bulunduğu balıkçı teknesi, 9 Eylül’da Keban Baraj Gölü’nde çarkıt arabalı vapur iskelesi namuslu batmıştı. Hususi, yüzerek tıpkısı ala tesisinin kafesine çıkıp kurtulmuş, Zariç’in bulunması üzere kontrol çalışması başlatılmıştı.

Çalışmalarda batan teknenin, suyun 51 metre derinliğinde olduğu belirleme edilmişti.Share: