“Elmacı Dede” Denizli’de yetiştirdiği elmaları Çobanbey’deki Mehmetçik üzere getirdi

Denizli’üstelik zihayat 72 yaşındaki Muhammet Yılmayan, bahçesinden topladığı kısaca 1 ton elmayı Çobanbey bölgesinde görev fail askerlere getirdi.

Operasyonlara katılan askerlere elma götürmesiyle maruf Mehmetçik sevdalısı Yılmayan, bu sene bahçesinde yetiştirdiği elmaları toplayarak Türk bayraklarıyla süslediği ve üstüne “Garaz Altın Elma”, “Hazar Pınarı Harekatı”, “Hakkari Afet”, “El-Kaplan” yazdığı minibüsüyle Mehmetçiğe ulaştırmak için Kilis’e geldi. Yılmaz, buradan üstelik Suriye’nin Çobanbey bölgesine geçti.

Çevresinde “Elmacı Ata” yerine aşina Muhammet Yılmayan, AA muhabirine, kendisini bu işe adadığını söyledi.

Yaklaşık 8 yıldır uç birliklerinin temas antlaşma beraberinde olduğunu kanıtlamak ve onlara manevi destek yöneltmek için bahçesinden topladığı elmaları izzetüikram ettiğini belirten Yılmaz, “Hudut boyları yetmiyor, Suriye’deki, Kuzey Irak’taki köken birliklerimize da ara sıra onlara üstelik gidiyorum. Şimdi gine Kilis’e geldim. Kilis’ten de Çobanbey bölgesindeki JÖH’lere (jandarma özel harekat) ağırlama edeceğim. Oradan da Çobanbey’deki hakikat bölgemize geçeceğim inşallah. Oradaki birliklere birlikte elmaları izzetüikram edeceğim. Bu vesileyle onların gönüllerini fethetmiş olurum.” dedi.

Şahitlik şerbetini içene büyüklüğünde bu yola bitmeme edeceğini anlatan Yılmaz, “70 kasa, kestirmece 1 ton elma getirdim. Bu bitmeme edecek. Şahitlik şerbetini içene kadar vatanımız, bayrağımız, askerlerimiz amacıyla tığ kendimizi feda etmişiz. Zira uğur zer elma.” diyerek konuştu.

Yılmayan, Türkiye’nin son boylarındaki bütün birliklere gittiğini tabir etti.

Share: