Emet ve Hisarcık uray başkanlarından ‘Bor Karbür Fabrikası’na tüm bindi

Erke ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in Emet ilçesine Bor Karbür Fabrikası yapılacağını açıklaması, Emet ve Hisarcık ilçelerinde sevinçle karşılandı.

Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan ve Hisarcık Belediye Reisi Fatih Deli Dolu eş tıpkı izah yaparak, Borak Karbür Fabrikası amacıyla domestik yönetimler olarak herhangi bir tür desteğe hazır olduklarını, yapılacak fabrikanın bölgenin gelişmesine ve istihdamına iri ulama sağlayacağını belirttiler.

Dünya borak rezervinin yüzdelik 40’nın, Türkiye’deki bor rezervlerinin ise yüzde 55’inin Emet ve Hisarcık ilçelerinde bulunduğuna dikkat calip Hisarcık Şehremini Fatih Canlı,” Halkımızın iri kesimi beyaz zehir ekonomisine dayalı hisse senedi kollarından geçimlerini sağlamaktadır. Bor Karbür Tesislerinin bölgemize yapılacak olması yöremizdeki istihdama nazik katkı sağlayacak ve göçüde önleyecektir. Son yıllarda Cumhurbaşkanımız önderliğinde bölgemiz şişman yatırımlara kavuştu. Yapılacak Bor Karbür Fabrikası bölgemizin henüz bile gelişmesi açısından balaban ehemmiyet genişlik ediyor. Bu konuda iki kaymakamlık Belediye Reisi namına sürecin yakından takipçisi olacak, sunu güdük sürede tesislerin yöremize kazandırılması amacıyla üzerimize sakıt temas makule gayreti göstereceğiz. Bu yatırımlar amacıyla özellikle Cumhurbaşkanımız başlamak üzere Erke Bakanımız Fatih Dönmez’e, DÜRÜST Öğür İl Başkanımız Mustafa Önsay’a, milletvekillerimiz Ahmet Tan, İshak Gazel ve Ceyda Korkulu Erenler’e çok teşekkürname ediyorum” diye konuştu. – KÜTAHYA

Share: