Enuygun: Termal otel satışları yüzdelik 35 arttı

Enuygun.com, termal sularla ilgilendiren merak edilenleri ve termal otel rezervasyonlarıyla ilişkin öne sâdır verileri derledi.

Şirketten yapılan açıklamaya bakarak, havaların soğumasıyla birlikte termal otellere bağ artıyor. Özellikle muayyen hastalıkları olan şahıslar, rahatsızlıklarına akıllıca özellikte tıpkısı termal su yatağı seçmece şifa ulaşmak istiyor.

Bu sayede bile sonbahar ve şita mevsimlerinde termal otel satışları artım gösteriyor. Bu sene ara ayında yapılan termal otel rezervasyonlarının sabık yıla bakarak yüzde 35 arttığını açıklanan Enuygun.com, termal suların hangi rahatsızlıklar üzerinde enerjik olduğunu de kaynaklardan yola çıkarak derledi.

Termal sular; romatizma, kireçlenme, kap rahatsızlıkları, teneffüs yolu hastalıkları başta görünmek üzere çok sayıda rahatsızlığa dolgunca geliyor. Ülkenin pop fistül bölgeleri denildiğinde akla geçmiş yerine Afyon, Yalova, Denizli, Kütahya ve Bursa geliyor. Bu şehirlerde yer kayran termal suların hepsi ayrımlı sıcaklıklarda ve içeriklerinde ayrımlı mineralleri barındırıyor.

Buna göre, sıcaklığı 40-71 paye beyninde mütebeddil Afyon Gazlıgöl kaplıca suları klorür, iyodür, bromür ve florür açısından varlıklı tıpkı içeriğe eş. Gazlıgöl kaplıcalarındaki termal akarsu, solunum yolu hastalıkları ve cilt kusurları özellikle gelmek için idrar yolu problemleri, safra kesesi ve böbrek rahatsızlıklarına gür geliyor.

Sıcaklığı 55-60 paye aralığında mütebeddil Yalova kaplıcalarında de toplamda 30 ayrımlı mineral çeşidi bulunuyor. Sıcak akarsu kürü adına yararlanılan Armutlu termal suyu ağrılı adale hastalıkları, kadın hastalıkları, şeker hastalığı, gut ve ortopedik hastalıkların birlikte böbrek taşları üzerinde bile çalışkan oluyor.

Termal oteller herhangi bir bütçeye seslenme ediyor

58 basamak sıcaklıktaki Denizli Karahayıt kaplıcaları, kırmızı renkteki termal sularıyla öne çıkıyor. Ruhsal Gerilim kaynaklı psikolojik mesail, uykusuzluk, işaret ve dal fıtıkları Karahayıt kaplıcalarının olumlu baskı sağladığı rahatsızlıklardan.

33,8 mertebe sıcaklıktaki Kütahya Tavşanlı kaplıcaları ise magnezyum, kalsiyum ve bikarbonat açısından zengin benzeri içeriğe sahip. Tavşanlı akarca suyu romatizma, deri hastalıkları, Cerebral Palsy ve spor yaralanmalarına mebzul geliyor.

40 aşama sıcaklıktaki Bursa Oylat kaplıcaları bile aracısız girilebilen özellikteki termal sulardan. Tevettür, yavru felci, romatizma, gut, jinekoloji ve tuzlu balgam Oylat termal suyunun olumlu deli dolu olduğu rahatsızlıklardan.

Enuygun, bu kaplıcaların yanı sıra termal suyun faydalarından çakozlamak isteyenlerin rotalarını Kozaklı, Ayla, Rutubet, Göynük ve Kızılcahamam kaplıcalarına çevirebileceklerini açıkladı.

Kaplıcaların iflah mahmul sularından yararlanmak isteyenler iki yabanlık geceliği 330 TL’den başlayan fiyatlarla rezervasyon yaptırabiliyor.

“Kullanıcıların yüzde 45’i termal otellerde biricik gece konaklamayı tercih ediyor”

Açıklamada görüşlerine düzlük verilen Enuygun Otel Servisleri Müdürü Yiğit Pay, havaların soğumasıyla alay malay termal otel satışlarının artmaya başladığını belirterek, “Satışlarımız bize bu sene termal otel satışlarımızın güzeşte yılın ayrımsız döneme göre yüzdelik 35 arttığını gösteriyor ve bildirme çok termal otel rezervasyonu yaptırılan şehirlere baktığımızda Bursa, Afyon ve Yalova şehirlerinin geçmiş üçü oluşturduğunu görüyoruz. Bursa ve Yalova’nın önceki üçte düz almasında İstanbul’da yaşayanların üstünkörü seyahatleri ya dahi hafta sonu tatilleri için bu şehirleri tercih etmesinin etkisi büyük. Gazlıgöl ise acun çapında ayrımsız fistül. Bu özelliği sayesinde çokça sayıda sevimli şifa çıkarmak için rotasını Gazlıgöl’e çeviriyor.” ifadelerini kullandı.

Verilere bakarak termal otel rezervasyonu yaptıran kişilerin rezervasyonlarının yüzde 45’inin biricik günce olmasına birlikte değinen Kayar, şunları kaydetti:

“Termal tesislerin kendilerini yenilemeleri ve gündeş otelcilik anlayışı ile baştan tasarlanmaları, bu ürüne olan göz açısını hoppadak afiyet sorunları amacıyla uzun sürekli konaklamalar yapılan oteller olmaktan çıkardı. Termal oteller, bati mücahede tempolarından muhit soluklanmak isteyenler üzere SPA uzmanlığı olan oteller kategorisinde adlandırılmaya başladı. İstanbul, Ankara kadar merkezlere mail iri şehirlerde yaşayanlar, dörtköşe tıpkı hafta sonu buyurmak istediklerinde çıktı almanak izinlerini aramak zorunda olmadan, gelişen muvasala ağının bile yardımı ile güdük süreliğine bu tesisleri yeğleme ediyorlar. Termal oteller, hekim tavsiyesi ile halen mufassal kesiksiz kürler amacıyla kullanılıyor fakat bir tane tün ya da iki günlük organizasyon kullanımları henüz de artacak kadar görünüyor.

Termal otellere gitmeyi tercih fail şahıslar, genellikle tıpkısı rahatsızlıktan şikayetçi ve fistül sularını bile bu maraz üzere felah kaynağı namına görüyorlar. Hem termal otellerin, rahatsızlığı olan eşhas üzere makro aynı şifa kaynağı olması hem da termal oteller beyninde akla yatkın fiyatlı seçeneklerin olması yardımıyla bu otellere olan talebin yaz aylarına kadar düşmeyeceğini ve önümüzdeki yıllarda bu talebin henüz birlikte yükseleceğini öngörüyorum.”

Share: