Erol Bulut: “Zaman istemediğimiz benzeri bozgun aldık”

Gaziantep Ayak Topu Kulübü Ustalık Direktörü Erol Endişe, 2-1 mağlup bitirdikleri DG Sivasspor maçının arkası sıra yaptığı açıklamada, “Zaman istemediğimiz tıpkı hezimet aldık” dedi. Akıbet haftalardaki yara performansın çokça nedenin olduğunu vurgulayan Erol Bulut, ricat sorusuna ise, “Yeni başkan ve dalavere geldiğinde tekmil konuları uzun konuşarak makul kararı vereceğiz” diye niteleyerek karşılık verdi.

Gaziantep Futbol Kulübü, Spor Mabat Süper Lig’in 20. haftasında misafir ettiği Sivasspor’a 2-1 yenmiş oldu. Bu sonuçla ligde galibiyet hasreti 9 pik çıkan Gaziantep FK, 19 puanda kaldı.

Maçın arkası sıra düzenlenen matbuat toplantısında değerlendirmelerde mevcut Gaziantep FK Maharet Direktörü Erol Keder, “Bugün istemediğimiz ayrımsız bozgun aldık. Esasen pik birlikte bereketli başlamıştık. İlk yarıda 2 çevrim ilk oynadığımız kupa maçının yorgunluğu vardı üzerimizde ama ikinci yarıda henüz baskılı oynadık. Bu mızıka 2 aktarılma evvel kupa maçında 150 kilometre ara bitirme etti. Ona rağmen bugün bile sonuç anne büyüklüğünde golü aradık ama maatteessüf gol yollarında haftalardır yaşadığımız sıkıntı devam etti. Skoru lehimize çeviremedik ve aşınmış olduk” ifadelerini kullandı.

“Serencam haftalarda karşılaşma kazanamıyorsak bunun çokça nedenleri var”

Emir Çalımbay’ın namına destek veren açıklamaları ve takımın incitici gidişatı ile ilişik dahi mütekellim Erol Endişe, “Öncelikle Ikbal hocam desteği amacıyla teşekkürname gitmek istiyorum. Futbolda bu soy davranışlar yaşanabiliyor. Bir takıma gür gelip ayrımlı aynı şekilde ayrılabiliyorsunuz. Biz burada 1,5 senedir seçkin şeyimizi vererek takımı bir yerlere getirmeye çalıyoruz. Eskimemiş komutan ve yönetim geldiğinde değme şeyi konuşup meşveret etmemiz gerekiyor. Biz seçkin devir bildirme iyisini sergilemeye çalışıyoruz. Serencam haftalarda maç kazanamıyorsak bunun haddinden fazla nedenleri var. Sol bekten angıç, stoperden ileri uç yapmaya çalıyoruz. Buna rağmen futbolcularıma teşekkürname ediyorum, elinden geleni yapıyorlar. İki çağ dinlenmeyle bu pik çıktık. Takımımız yorgundu, takım genişliğimiz haddinden fazla yok ve kadroyu haddinden fazla tahrifat şansımız üstelik yok” dedi.

“Yıpranmamış komutan ve dalavere geldiğinde yekpare konuları teferruatlı konuşarak akilane kararı vereceğiz”

İstifa etmeyi düşünüp düşünmediği ile ilgilendiren soruya dahi cevap veren Endişe, “Ben hangi takımda çalışırsam çalışayım değme maçta önce maç üzere galeyan ateş parçası birisiyim. Gelişigüzel zaman maçın içinde olan tıpkı teknik adamım. Böyle yumruk vaziyetler takımlarda yaşanabiliyor. Ego da ilk kez böyle tıpkı nitelik yaşıyorum. Bunun üstesinden hep birlikte geleceğiz. Yıpranmamış başbuğ ve idare geldiğinde birlik konuları etraflı konuşarak akıllıca kararı vereceğiz” diye konuştu. – GAZİANTEP

Share: