Erzurum’da 13 bin öğrenciye ücretsiz yemek

Milli Yetişek Bakanlığı öğrencilerin eğitime erişimini nail olmak için toplumsal yardımları artırdı.

Milli Yetişek Bakanlığı; içtimai azamet anlayışıyla eğitimde vesile eşitliğini icat etmek için öğrencileri desteklemeye bitmeme ediyor. Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz Erzurum’da öğrencilere yapılan içtimai yardımlara ilişkin açıklamada bulundu.

Kaygusuz: “Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu içtimai politikalar çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığımız; eğitimde vesile eşitliği sağlamak ve öğrencilerimizin eğitime erişimini tasarruf etmek üzere öğrencilerimizi desteklemeye devam ediyor. Bakanlığımız; ücretsiz taşımalı eğitim bilimi, kemirmek, ibret kitabı ve apotr kök sağlayarak öğrencilerimizin eğitimden denk oranda faydalanması üzere çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede Bakanımız Mahmut Özer’in büyük desteğiyle sürdürülen icraat sonucunda Türkiye genelinde ücretsiz yemek hizmeti sunulan mektepli sayısı 1,5 milyondan 1 Milyon 796 bin 985’e yükseldi. Bakanlığımız bu sayıyı 2023’te 2.5 milyona çıkarmayı hedefliyor.” şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Salih Kaygusuz: “Erzurum merkezinde ve ilçelerimizde Bakanlığımızın ilimize ayırdığı bütçe ile ilköğretimde 7.865, ortaöğretimde, 5.007, özel eğitimde 150 tutmak üzere bütün 13.022 öğrencimize ücretsiz kemirmek hizmeti veriyoruz. İlköğretimde 8.367, itidalli öğretimde 6.836, özel eğitimde üstelik 647 oluşmak için 15.850 öğrencimizin da taşımalı eğitim ücretini karşılıyoruz.

Böylece öğrencilerimizin asıl ihtiyaçlarını asıl manada gidererek henüz muvaffakiyetli olmalarını sağlıyoruz. Erzurum’umuzun eğitimde ortaya koyduğu başarıyı devam ettirmesi, bilcümle öğrencilerimizin terbiye hizmetlerimizden eşit oranda faydalanması; maddesel, manevi ve sosyal açıdan gelişimlerini sürdürmesi için hep imkanlarımızı seferber ediyoruz. Bu çalışmalarımız esnasında şehrimize ve eğitimimize maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen ve milletimizin baştan sona yanı sıra olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer’e şükranlarımı sunarım.” açıklamasında bulundu. – ERZURUM

Share: