Eş kuşağı değil ceza kuşağı

Gaziantep’te hareketli İbrahim Kılıç’a, 70 bin TL harcayarak aracına yaptırdığı modifiye zımnında 1 yılda 25 el ceza yazıldı. Kısaca 400 bin TL’ye aldığı aracına aynı yılda 20 bin TL ceza ödeyen Tığ’ın ödediği ukubet makbuzlarının boyu ise kendi boyunun 3 katına ulaştı.

Gaziantep’te berberlik fail İbrahim Tığ, 1 sene önce 400 bin TL’ye aldığı 2015 nazir aracına 70 bin TL’lik modifiye yaptırdı. Çalgı seti, ispit, alçalıp yükselen süspansiyon kabilinden aracına çeşitli aksesuarlarla aracını süsleyici Tığ, akıbet 1 yılda toplanmış 25 kere ukubet aldı. Toplamda 20 bin TL’lik tıpkısı ceza ödeyen Kılıç’ın çevirgeç amacıyla yaptığı masraf ise toplamda 495 bin TL’ye ulaştı. Kılıç, “Çarpık Çurpuk kazanmıyoruz bu paraları sayı farkı arabama tıpkısı sene içre 20 bin liraya andıran ceza ödedim. Bu üstelik beni çokça erinçsiz ediyor çıktı buna dur girmek istiyorum. Arabamın değeri 400 bin TL aldığım ceza ise 20 bin TL hesaplanınca haddinden fazla fahiş ayrımsız rakama ulaşıyor cezalar. Oturduğumuz yerden ceza kemirmek kıvrak değil” şeklinde konuştu.

Modifiye tutkunu

Kılıç, modifiye tutkunu olduğunu belirterek, “Tıpkı yıldır almış olduğum aracıma şimdiye büyüklüğünde yaklaşık 25 modül cezai iş gördü. Bundan çok rahatsızım zira modifiye kıytırık tıpkısı yanlışlık değil yaşam tarzı. Tığ kimseye aynı engel vermiyoruz ayrımsız hobi namına görüyoruz. Amma bunlar gerçekten, bu fahiş fiyatlar” dedi.

Park halindeyken ceza yazıldı

İbrahim Tığ, aracına park yeri halinde bulunurken dahi ceza yazıldığını anlatarak, “Durduğum yerde yeniden ceza yemişliğim var. Sabahleyin kalkıyorum bakıyorum gene gönüllü müfettişlerden yağlık ukubet yemişim. Amma olduğum konumda değil apayrı yerde halbuki arabam yanımda. Bunun üzere aynı çokça nedenden etraf ceza yemişliğim var. Bunu alıp üstelik adliyeye gidip şikayetçi olmadım. Devleti devlete şikayet ika kabilinden tıpkı niyetim bulunmayan. Ama cezaları haksız buluyorum. Biz emekçi insanlarız. Olağan kazanmıyoruz bu paraları. Sayı Farkı arabama ayrımsız sene içinde 20 bin liraya mail ceza ödedim. Bu üstelik beni haddinden fazla rahatsız ediyor, artık buna dur demek istiyorum. Arabamın değeri 400 bin TL aldığım ukubet ise 20 bin TL. Oturduğumuz yerden ukubet kemirmek dobra değil. Amele insanlarız, ondan dolayı bundan haddinden fazla erinçsiz oluyoruz” ifadelerini kullandı.

Uyuşturucu bağımlılığı adına modifiye tutkusu

Gençlerin maden ile uğraşması hesabına, bu format arabalarla ant geçirmeleri gerektiğini ifade fail Kılıç, “Banko polis ağabeylerimizi karşımıza almak istemiyoruz. Bizim onlara saygımız sonsuz. Gerektiği yerde adalet ettiğim cezaları aşındırmak isterim. Ama kesinlikle bu arabayla hangi drift yapıyoruz, ne egzoz nede insanları huzursuz edecek ayrıksı bire bir özdek. Ona karşın bu cezalar bizleri erinçsiz ediyor. Cezayı ise modifiye arabaya ekstra yerine yaptığımız şeylerden ekolojik ortam yiyoruz. Ekstra dediğim şeyde egzoz yoktur, jantımız ve görüntü var. Yani kaynak birlikte aut aksesuar olarak var. Dış aksesuar ve aksamlardaki değişikliklerden etraf yazıyorlar amma hiçbir şekilde kimseye ayrımsız zararı yok. Modifiyeli tıpkı hobi namına yapıyorum çocukluğumdan beri bire bir tutkum bu arabaları çok seviyorum. Gençlerin mızrap ile uğraşması yerine, bu biçim arabalarla devir geçirmeleri yada benim gereksiz zamanlarımda bu makine ile uğraşıyor olmam yanlışlık olmamalı” dedi.

Araç muayeneden geçti akşamında ara bulucu bağlandı

Otomobilinin anahtar muayeneden geçtiği günün akşamında bağlandığını anlatan İbrahim Kılıç, “Bu arabaları haddinden fazla seviyorum. Benim abes zamanlarımda bu makine ile uğraşmam cürüm olmamalı. Bu araçla muayeneye girdik, kurgu denetimlerden geçti. Akşamında ise polis güçleri ekiplerinin kontrolünde arabamı bağladılar egzoz başlıklarından etraf aracımı trafikten men ettiler. Mademki trafikten men oluyorsam muayeden neden geçiyor. Arabada air bezek pansiyon var ülkemizde bunların yapımı yasak değil yapılabiliyor vergileri ödeniyor amma araca takılınca yasak. Yeditepe Mahallesi’nden Gaziantep Havalimanı’na gitmem eksik saat ama ego o mesafede beş dakikada ceza yazıyorlar bu bile e-çap arşivimde mevcut gönüllü müfettişler eliyle, bire bir elan ceza yersem şikayetçi olmayı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“Yediğim cezalar kırmızı arabama beyaz zehir poyra oldu”

Mevrut ceza makbuzlarının uzunluğu boyunun 3 katına ulaştığını tamlayan Kılıç, ukubet makbuzları ile aracına batın yaptığını rapor etti. Kılıç, “Yediğim cezalar benim boyumu aştı daha çok al arabama beyaz zehir gömlek oldu. Bu cezaları ödedim. Ödenmemiş tek cezam kalmadı” diye konuştu. – GAZİANTEP

Share: