Eş ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığından çocuklara yetişek paketi

Ev ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Kederli, meslek hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Bakanlık kendisine çocukları kırtasiye ve mektup yönünden dahi desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Ocak ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 terbiye öğretim yılına tedbir kapsamında kırsal bölgelerdeki ihtiyaç sahibi ailelerin beş ve ortaokula bitmeme fail çocukları amacıyla “Yetişek ve Gelişim Bindi Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Uşak, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın kırsal bölgelerindeki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; branş çantası, kalem kutusu, beslenme çantası, boya, defter, soy kabil malzemelerin beraberinde Nezaret yoluyla internet sitesinden ilan edilen Yavru Dostu Mektup Listesi’nden kitaplar bulunuyor.

Bindi paketlerinde Sülale ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Acılı’ın, çocuklara yazdığı pusula de kayran alıyor.

Bakan Kükremek Acılı, konuyla ilgilendiren değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günlük Gösteri Planı doğrultusunda güzeşte sene 22 ilin rustik bölgelerinde dallar amacıyla apotr ve inhibitör hizmetler üzerine bilgilendirme yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Olumlu kavrayışsız bildirimler konusunda bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını anlatım fail Kederli, bala koruma cümbüşlü ekipleri marifetiyle kırsal bölgelerdeki çocukların havari ve engelleyici hizmetlere erişimini artırmaya ve okazyon eşitliği sağlamaya yönelik icraat yürütüldüğünü anlattı.

Yeni eğitim öğretim yılı önceden rustik bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi üzere “Terbiye ve Hareket Bindi Paketleri” hazırlandığına belen fail Yanık, şunları kaydetti:

“Ekol hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Sülale ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak çocuklarımızı kırtasiye, mektup yönünden da destekliyoruz. Terbiye ve Aksiyon Bindi Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin yanı sıra Bakanlığımızın hazırladığı Yavru Dostu Kitap Listesi’ndeki kitaplardan bile koyduk. Okula tüm olarak başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza muvaffakiyetli bire bir eğitim bilimi öğretim yılı diliyorum.”

Share: