Esenlik öğrencilerinin “Beyaz Göğüslük” heyecanı

Sağlık öğrencilerinin “Beyaz Önlük” heyecanı

İSTANBUL – İstanbul Esenyurt Üniversitesi Esenlik Bilimleri Fakültesi öğrencileri Beyaz Göğüslük giymenin heyecanını yaşadı. Sağlık personelleri amacıyla anlamı şişman olan törene dokunaklı bent gösterildi.

İstanbul Esenyurt Üniversitesi aracılığıyla planlı Beyaz Zehir Önlük Giyme Töreni’nde Keyif Bilimleri Fakültesi bölümü öğrencilerine önlükleri giydirildi. Geleceğin sağlık personelleri üzere manevi anlamı olan törende öğrenciler mutluluğu ve heyecanı bir arada yaşadı. İstiklal Marşı ve Istinkâf Etmek Duruşunun peşi sıra açım konuşmalarını törene katılan Rektör Prof. Dr. Hayrettin Akkaya ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Canan Hecer yaptı.

“Ülkemizdeki herhangi bir faal hizmetlerinizle esenlik bulacak”

Törende konuşan Esenyurt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayrettin Akkaya; “Ülkemizde kâin rastgele etkin sizlerin sağlık alanında yapacağınız icraat ve hizmetlerle adeta esenlik bulacaklar. Ayrımlı aynı alanda çalışıyorsunuz âdem kadar tıpkısı canlıya hizmet edeceksiniz. Bu canlıya hizmet ederken hiçbir şekilde ayrım yapmadan bakım edeceksiniz. Bu hizmetleri yapabilmek amacıyla seçme şeyden evvel insanı ve kendinizi sevmeniz lazım. Önce öz bağırsak huzurunuzu sağlayacaksınız kim sair canlılara hizmet edebilirsiniz. Kendinizi bildiğinizde iptila edeceksiniz böylecene kıraat ve öğrenme merakınız bitmeme edecektir. Sizler bizim bugünümüzsünüz. Siz bugünlerinizi göre bol değerlendirin. Bugün de sizin gününüz ve hepinize hümayun olsun” şeklinde konuştu.

“Beyaz önlük esenlik personelinin cübbesidir”

Konuşmasında afiyet personeli amacıyla parafin önlüğün anlamına vurgu eden Rektör Yardımcısı ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevgili Hecer; “Parafin göğüslük sağlık personelinin konusunda geçirdiği cübbedir. Esenlik kadar saflığın birlikte katakulli edilmesinin beraberinde temas alt bölüm yapmadan işlemek demektir. O yüzden anlamı haddinden fazla büyüktür. Beş bölümle yolumuza bitmeme ediyoruz. Büyüyen ve gelişen bir üniversiteyiz. İyi kim bizim okulumuzu ve sağlık alanını seçtiniz. Hepinize doğru olmasını diliyorum” dedi.

Share: