Esmer yollarında uzanım

Esmer yollarının imal, bakım ve tamir çalışmaları sürdürülen kesimlerinde bunaltıcı gidilmesi, trafik bel ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün kere durumu bültenine bakarak, İzmir- Pınar Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerindeki (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik köprü imal çalışmaları zımnında İzmir istikametinde esen abdestbozan trafiğe kapatıldı. Bu kesimde muvasala özge şeritlerden sağlanıyor.

Ankara Kasaba Otoyolu’ndaki K18 Batıkent Kavşağı’nın İstanbul istikametinde yürütülen genleşme derzi onarım çalışması sebebiyle kavşağın çokluk, alt bölüm ve katılma kolları trafiğe kapatıldı. Bu bölgede sürücüler almaşık kenar kollarına yönlendiriliyor.

Bekirpaşa Otoyol Kavşağı-D-100 angajman amacında, bölünmüş yolun 129-130. ve 145-146. kilometrelerinde bugün 22.00 ile yarın 06.00 saatleri beyninde sağ taşıma (Ankara-İstanbul istikameti), ferda 22.00 ile 25 Ağustos Perşembe 06.00 saatleri beyninde sol transfer (İstanbul-Ankara istikameti) şeritleri trafiğe kapatılacak. bahis konusu mevkide erişim D-100 esmer yolundan gerçekleştirilecek.

Çanakkale- Balıkesir yolunun 0-17. kilometreleri, köprü bakım ve tamir çalışmaları zımnında korkulu tonajlı araçlar amacıyla trafiğe kapatıldı. Bu araçlar üzere muvasala Yaylacık, Dörtyol, Çamavşar, Gökçeler istikametinden bitmeme ediyor.

Söğüt-Seydikemer yolunun 0-59. kilometrelerindeki sathi kaplama çalışmaları zımnında sürücülerin gidiş geliş meni ve işaretçilerine özen etmeleri ehemmiyet taşıyor.

Ankara-Pozantı Otoyolu’nun Pozantı Yıldız-Pozantı Cenup kavşakları 4-6. kilometrelerindeki Çakıt-8 viyadüğünde düzenlenen genleşme derzi bakım ve tamirat çalışmaları sebebiyle ulaşıma kontrollü cevaz veriliyor.

Samsun-Ankara yolunun 21-26. kilometrelerindeki (Toprak tünelleri mevkisi) kayşa düzelti çalışmaları dolayısıyla sürücülerin gidiş geliş belen ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Eleşkirt- Balkı yolunun 62-66. kilometrelerindeki imal çalışmaları nedeniyle erişim mukassem yolun ayrımsız bölümünden iki cepheli devam ediyor.

Ankara- Niğde Otoyolu Kırşehir bağlantı yolunun 1-2. kilometrelerindeki yapım çalışması cihetiyle erişim mukassem yolun tıpkı bölümünden iki yönlü sürdürülüyor.

Akşehir-Hamam yolunun 62-67. kilometrelerindeki yapım çalışmaları zımnında muvasala kontrollü gerçekleştiriliyor.

Share: