Evden himmet ofisler için yıldırma mi?

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Tıpkı çok hayat pandemi döneminde yükselişe güzeşte evden faaliyet uygulamasının şehir merkezlerinde meydan düz ofisler üzere benzeri zılgıt namına görüyor. Ancak yatırımcılar, inşaatları gözlemleyerek değişik bir bakış açısına sahip mümkün. Londra ve New York karşılaştırıldığında, İngiltere’nin başkenti Londra’birlikte sonuç yıllarda elan beş on bakir büro binasının yapıldığı görülüyor.

Bunun nedenlerinden bire bir tanesi da Brexit.

Bu nedenle Londra’daki büyük ticari yurt sahipleri pandemi sonrası elan macerasız bir toparlanma gösterebilir. Wall Street Journal’ın haberine bakarak New York’taki yurt sahipleri ise şehirde yaşanan yapım patlaması dolayısıyla tıpkı şansa cemaat olmayabilir. Emlak yatırım fonları British Land ve Landsec Londra’bile mevcut idarehane portföylerinde eylül ayından bu yana icar anlaşmalarında artış bildirdi. Şirketler benzeri zamanda Londra’nın merkezinde saha düzlük şube portföylerinin değerinin, son şeş ayda %1,6 ila %2,8 ayar kazandığını açıkladı. Londra’de büro doluluk oranı halen ortalamanın %12,4 altında.

Fakat pandemi döneminde çalışanları evde olan kurumsal kiracıların, ofise dönüşün başlamasıyla alay malay elan nazik alanlar kiralayabileceği düşünülüyor. Facebook bile akıbet dönemde Londra’nın genişlik iri kira sözleşmelerinden aynı tanesine imza atarak, şehrin West End bölgesinde tıpkısı binayı kiraladı.

Şube pazarında merkezi lokasyonlardaki erke tüketimi bağan akıllı binalar, çalışanlarını ofise kaplamak talip şirketler eliyle yeğleme ediliyor. Farklı yandan eski idarehane binalarını isticar etmek berenarı el. Pandeminin başlangıcından bu yana Londra’de imzalanan kira anlaşmalarının 10’undan altısı eskimemiş evet birlikte revize binalar amacıyla yapıldı. Londra’nın merkezindeki ofislerde antrakt oranı %9,1. Kullanılmamış ve akıllı binalarda ise bu ihtişam %3,5.

finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre bağan en bu binaların sahiplerinin yüksek faiz bekleyebileceği anlamına geliyor. Londra’de bakir bölüm binalarının inşaatı, 2016 yılında Avrupa Birliği’nden ayrılığın referandumla onaylanmasının arkası sıra yavaşladı. New York’un önde gelen emlak sahipleri SL Green ve Empire State Realty Trust gibi şirketler ise henüz ızdırap tıpkısı gerçekle karşı karşıya.

2022 ve 2024 ortada inşa edilecek kullanılmamış büro sayısı berenarı aşkın ve 1980 yılından bu yana üç yıllık müddet ortamında görülen genişlik efdal rakam. Manhattan’daki ofislerin kurumsal kiracıları sunu yıpranmamış ve sunma mekân dostu binalara nakil üzerine hevesli olsalar üstelik, seçeneklerin aşkın olması fiyatları da düşürüyor.

 Pandeminin idarehane alanlarına müteveccih kurumsal deste üzerindeki detaylı vadeli etkisi halen belgisiz. Fakat New York’ta bulunan şişman taşınmazlar sahiplerini pek tıpkısı dönemin beklediği değişmez.

Avrupa bankalarının çekik cesaret çıkmazı

 

ESIR ekonomisi yüzde 2.1 büyüdü

 

Avrupa fintekleri ESIR’de hastalık tutunamıyor?

 

Share: