Evleri yanan 5 yaşındaki Alperen’i annesi teselli etti

Evleri yanan 5 yaşındaki Alperen’i annesi avuntu etti

Evlerinde çıkan cuşiş sonrası sokakta kaldılar

ZONGULDAK – Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde iki katlı habbe birinci katında coşkunluk çıkması sonucu sülale adeta küle döndü. Evi yanan 5 yaşındaki Derviş ise küle dönen eşyasına ağladı. Kıytırık çocuğu ise annesi avuntu etti.

Edinilen bilgiye bakarak fenomen güzeşte Salı haset saat 21.25 sıralarında Perşembe beldesi Kızılbel köyünde meydana geldi. Erkan Baycık’ın eşi Fatma ve 5 yaşındaki oğlu Mücahit ile gelişigüzel yaşadığı evinde sebebi henüz isimsiz tıpkısı nedenle coşkunluk artık. Habbe uğrunda yolun sınırlı ve dayanıklı olmasından ortalık itfaiye aracı ekipleri print anlar yaşadı. Ölen evet birlikte yaralananın olmadığı yangınla ilişik itfaiye aracı ekiplerince tetkik başlatılıp hasar tayin çalışması yapıldı.

Ailesiyle sokakta mütezayit epey bala yanan bardağına ağladı

Yangında kamu eşyaları yanan Ertan Baycık ve eşi 1 çocuğuyla birlikte sokakta kaldı. Büyük tıpkı mağdurluk yaşadıklarını anlatım eden aile, geceyi komşularında geçirdiklerini rapor ettiler. Kış ayında sokakta kaldıklarını söyleyen Erkan Baycık, “Çocuğun yatak odasında hararet huruç. Yangını görünce çocuk annesine ‘Anne ev yanıyor’ diye söylüyor. Çocuk ise oradan kaçmış. Annesine odada monitör izliyormuş ve alevleri görünce çocuğu alıp hariç kaçmış. Canını baskı kurtarmışlar. Komşular geldi, itfaiyeyi aramışlar. İtfaiyede buraya erişim el olduğu üzere gelmesi 1 saate mail sürdü. Yangına engelleme ettiler. Onlardan Allah razı olsun. Yoksa evimiz komple yanacaktı. Evimiz kullanılamaz halde, eşyalar meşbu yandı. Sıvaları kullanılmamış yaptırmıştım. Sıvalarda döküldü. Şuanda kullanılır halde değil. Cana bir şey olmadı. Ailemle gelişigüzel komşuda kaldım. Yandaki de sabahladık. Kalacak yerimiz şuanda bulunmayan. Yetkililerden müzaheret istek ediyoruz. Vereni vermeyen, eden ve etmeyenden dahi Allah razı olsun. Durumun doğrusu yardımla geçiniyorum. Durumum güçlü mebzul değil. Özürlü olduğunu ve günce işlerde çalışarak ailesini geçindirdiğini söyleyen Erkan Baycık, “Devletten engelli maaşı namına yalnız bin 220 Türk lirası tutarında aylık alıyorum. Bununla geçiniyorum, günce işlere dahi gidiyorum. İş az çok çalışıyorum. Şuanda birlikte kış mevsimi olduğu için mağdur kaldım. Evimiz tamir oluncaya kadar komşularımızda kalacağız, dalavere edeceğiz, bambaşka çaremiz bulunmayan” dedi.

“Ailemiz kıygın, bilinen önümüz şita, âdeta bala var”

Kızılbel Köyü Muhtarı Mehmet Polat ise yaptığı konuşmasında şunları söyledi; “Bu köyde 2014’ten bu yana muhtarlık yapmaktayım. İhbar konusunda yangın ile ait derhal olay hesabına geldik. Daha sonraları Çaycuma itfaiyesini aradık. Perşembe belediyemizin itfaiyesi ile bu arada olay yerine geldiler. beraber ben bile itfaiye aracı ekiplerine teşekkürname ederim. Bizler muhtarlığımız ve köylümüzce bu arada hararet çıktığından itibaren kendimiz müdahale ettik. Sönüm yaptık amma eşyaları kurtaramadık. İçerde biricik tesellimiz amiyane evladımızın olmasıydı. Onu birlikte kurtardık. Birey kaybımız namevcut Cenabıhak’a şükür. Ailemiz çok mağdur. Henüz eski evi zaten etkisiz durumdaydı. Tığ muhtarlığımızca, çakılından çimentosuna büyüklüğünde apotr olduk. Oturur ayla getirdik. Ailesiyle gelişigüzel buraya yerleştirdik. Zaten kendisi engellidir. Sosyal hizmetlerden yardım almaktadır. Ailemiz kıygın. Biz esasen muhtarlık adına elimizden mevrut yardımı yapacağız. Bu aileye yardım arzu ediyoruz. Bilindik önümüz şita, banal bala var. Anasınıfına gidiyor. Durumu gani değil. Eşyaları kırcı yandı. Yatacak saha bulunmayan. Yatak, giyim eşyası namevcut.”

Share: