Evliliklerinin 25’inci yılını kutlulamak üzere Londra’dan Marmaris’e geldiler

Evliliklerinin 25’inci yılını tesit etmek için Londra’dan Marmaris’e geldiler

MUĞLA – Londra’dahi kıpırdak Nijerya kökenli İngiliz çift evliliklerinin 25. yılını kutlamak İngiltere’den 200 şahsiyet grupla Marmaris’e geldi. Evliliklerinde 25 yılı dolduran koşa, 200 nefis misafirleri bu hususi günlerini Marmaris’te alaylı tıpkısı törenle kutladılar.

Muğla’nın gözde turistik ilçelerinden Marmaris’te yaz sezonu kamu hızıyla bitmeme ediyor. Evcil vatandaşların yanında yurtdışından hele düğün, nişan, tevellüt haset ve dünyaevi yıldönümü kutlamaları amacıyla gelenler ilçeyi hareketlendiriyor. Londra’dan Marmaris’e mevrut Nijerya kökenli İngiliz koşa birlikte 25. evlilik yıldönümlerini tebrik etmek akrabaları ile gelişigüzel Marmaris’te merasim düzenledi. Tamlık davetlilerin beyaz uzaklaştırmak ile katıldığı törende çift evlilik yıldönümlerini müstehzi bir törenle kutladı.

Kardeşinin ve yengesinin 25. dünyaevi yıl dönümlerini kutlamalarından bahtiyar olduğunu ifade eden damadın abisi Ourotimmy Omani, “Burada olmaktan haddinden fazla mutluyum, kardeşim dünyaevi yıldönümünü kutluyor, gençler çıktı teehhül etmek istemiyorlar oysa dünyaevi haddinden fazla güzel” dedi.

Organizatör firmanın Londra’dan gelen ortağı Mansura Kennedy, “Marmaris’e 2010 yılından bu yana geliyoruz ve burayı çok seviyoruz. Eşim Brain Kennedy ile Londra’birlikte düğün organizasyonları yapıyoruz. 2 yıl önce doğum günü partisi üzere 70 kişilik bir kol ile bile Marmaris’e gelmiştik. Sosyal iletişim araçları üzerinden Donna ile tanışıp buradaki organizasyonları ortak yapmaya değişmeyen verdik. Zaman burada 25. dünyaevi yıldönümü kutlanıyor. İki ayrımlı tayyare ile tahminî 200 sevimli bu kutlamalara katıldı. Marmaris çokça iyice. Doğası, havası ve insanları çokça adamakıllı” şeklinde konuşarak dernek ve kutlamalar için Londra’dan gelmeye bitmeme edeceklerini belirtti.

Etkinliklerde müzik direktörlüğü yapan DJ. Tufan Tevazulu, “Ara Sıra misafirlerimiz müziklerini kendileri planlıyor, istedikleri tarzları söylüyor. Biz da ona bakarak aynı ter listesi oluşturuyoruz. Geleneksel müzikleri, oyun müzikleri hep onların zevkleri ve kültürlerine bakarak belirliyoruz” şeklinde konuştu.

Marmaris’te yurtdışından mevrut misafirlerin 10 yıldır dernek organizasyonlarını işleyen ve kendisi da İngiltere’birlikte doğup büyüdükten bilahare Marmaris’e yerleşen Donna Yörük, “Misafirler bize içtimai iletişim araçları üzerinden ulaşıp iletişime geçiyorlar. 10 yıldır ekseriyetle İngiliz düğünlerini, yıldönümü etkinliklerini yapıyoruz. İngiltere’bile kuma çalıştığımız aynı firma var. Onlar bize tarihleri özel istekleri belirtiyor tığ dahi ona göre hazırlığımızı yapıyoruz. Hem ülkemizi hem şehrimizi bahtiyar aynı şekilde anmaları için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Organizatör Yörük, ünlü futbolcu Rio Ferdinant’ın dahi düğün organizasyonunu kendilerinin yaptıklarını sözlerine ilaveten bir çokça ünlü isimle çalıştıklarını belirtti.

Düğünde işyar Adıyamanlı servis elemanı Nazif Kılıç, “4 yıldır turizm sektöründe çalışıyorum. Yabancıların düğünleri haddinden fazla değişik temas seferinde farklı tıpkı kültür öğreniyorum. Adıyaman’üstelik düğünlerde davul zurna çalınır, orkestralar gelir bu düğünler bize bakarak haddinden fazla sade” diye konuştu.

Londra’da İnşaat işleri ile uğraşan ve 25. dünyaevi yıldönümlerini Marmaris’te kutlayan Josepf Saccoa, “2020 yılında buraya aynı veladet günü etkinliği amacıyla gelmiştim ve buraya hayran kalmıştım. İnsanları, havası ve yemekleri çok güzeldi. Karıma 2022 yılındaki 25. sene kutlamamızı burada fethetmek istediğimi söyledim o üstelik çok sevdi. Doğum gününde 70 sevimli gelmiştik bu kutlamaya 200 dirilik geldik. Gelenlerin bütünü Londra’dan yalnız bizim akrabalarımız, dostlarımız. Ati yaz de tatil için geleceğiz çünkü burayı çok sevdik” ifadelerini kullandı.

Kutlama seremonisi gece yarısına kadar bitmeme eden etkinliğe katılan davetlilerin 5 dolaşma elan Marmaris’te dinlence yaptıktan sonraları yaşadıkları ülkelerine dönecekleri öğrenildi.

Share: