Fatih Erbakan: “(Altılı masa) Onlar bizi uymak adına masa altından birbirlerini tekmelemekle meşguller maatteessüf”

Yeniden Bol Bolamat Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, altılı masa toplantılarını eleştirerek, “Onlar bizi uymak namına masa altından birbirlerini tekmelemekle meşguller maatteessüf.” dedi.

Erbakan, partisinin Şehremaneti Kurultay Merkezi’nde gerçekleştirilen Karabük 2. Niteliksiz İl Kongresi’hangi katıldı.

Partililere hitap eden Erbakan, sormaca firmalarının partisi üzerinde yönlendirme yaptığını, üs rakamları gizlediğini kanıt etti.

Gösterilenden çok henüz çok partisine ilginin olduğunu anlatan Erbakan, verdiği rakamlar ile verimsizlik, işsizlik ve iktisat üzerinden iktidarı eleştirdi.

“Toplandıkları kabil dağılıyorlar.”

Altılı masa toplantılarına değinen Erbakan, şöyle bitmeme etti:

“Bunlardan dahi milletimize benzeri faydalı gelmeyeceğini tabir ediyoruz. Ayrımsız iktidara yaptığımız kadar onlara üstelik uyarılarımızı yapıyoruz. Onlar bizi itaat etmek adına masa altından birbirlerini tekmelemekle meşguller maalesef. Geçtiğimiz alım satım haset bu 6 benzemez 7’inci el benzeri araya geldiler. 30 kez baş başa, 7 yol masa başında, mecmu 37 toplantı. 6 aydan beri hangi yapıyorsunuz, ne konuşuyorsunuz, beyninde bir molekül yok. Bire Bir rüşvet boyu el aldıkları namevcut. Şu hesaplı krizden çıkmaya ilişik ayrımsız hal önerisi var mı? Ayrımsız asıl paketi açıklayabiliyorlar mı? Yeniden Zenginlik Partisi kadar. 6 ayda farklı Cumhurbaşkanı adayını ortaya koyabildiler mi? Bol bol öz kahvehane, literatür, resim. Ondan sonradan toplandıkları kadar dağılıyorlar.”

Muhalefete eleştirilerini sürdüren Erbakan, “6 aydan beri tıpkısı rüşvet boyu sefer alamadılar. Bunlar henüz iktidara gelecekler de muhalefetteyken anlaşamayanalar, masa altından birbirlerini tekmeleyenler, iktidar olunca anlaşacaklar dahi birbirlerine diyetlerini ödeyecekler algı vereceklerini aralarında halledecekler birlikte geçmişten ne farkı olduğunu anlatamadıkları çift çivi milletvekili sisteme et kafalı döndürecekler da ülkenin meselelerini ele alacaklar bile milletin derdine derman olacaklar da Anadolu’de bire bir laf var ‘ölme eşeğim ölme.'” değerlendirmesinde bulundu.

Erbakan, muhalefetin “6’lı Masa” toplantılarında, kimin reisicumhur, reisicumhur yardımcısı, başvekil, bakan olacağıyla uğraştıklarını tabir etti.

“İstanbul Sözleşmesini düşüncesiz getirmeye maşa oluyorsun”

Erbakan, altılı ganyan masanın iktidara gelmesi halinde evvel icraatlarının İstanbul Sözleşmesi’ni gabi deklare etmek olacağını belirterek, şunları kaydetti:

“‘Bu sözleşmeyi sağlık gelmez yürürlüğe sokacağım’ diyen altılı masa ve o masada oturan, muhafazakar tabana seslenme ettiğini belirten partiler. Yeryüzü çokça da ona şok ediyorum. Elbet o masada oturmaya devam ediyorsun? ‘Efendim Erbakan hocamız da CHP ile koalisyon yaptı’, ya Erbakan hoca CHP ile ortak yönetim yapıp onlara MSP’nin öğür programında yazan icraatları yaptırdı. Sen Erbakan Hoca ile benzeri misin Tanrı aşkına? O koalisyonda 600 imam dil cambazı lisesi ile 5 bin Kur’an kursu açıldı Türkiye’birlikte, senin haberin var mı? CHP ile kuma oldu amma Erbakan öğretmen CHP’yi MSP’nin çizgisine çekti. Sen şimdi CHP ile kuma olup, İstanbul Sözleşmesi’ni vurdumduymaz getirmeye cihaz oluyorsun.”

Erbakan, İsmail Özer’in yer başkanı seçildiği kongrenin arkası sıra kentte esnaf ziyaretinde bulundu.

Share: