Fatih Erbakan: “(CHP’nin başörtüsü teklifi) Seçime müteveccih akıntı kadar geldi”

Yeniden Bol Bolamat Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, CHP’nin başörtüsü teklifine ilgilendiren, “Şimdi şapadanak bire hakeza bir husus yapması seçime müteveccih debi kadar geldi.” dedi.

Partisinin 2. Mahdut İl Kongresi üzere geldiği Karabük’te matbuat toplantısı düzenleyen Erbakan, Türkiye’da mütenevvi alanlarda sorunların olduğunu savunarak, Milli Görüşe katılmak gerektiğini söyledi.

Erbakan, Milli Görüşün iktidarda olduğu dönemlerde Türkiye’bile yapılanlardan bahsederek, iktidara geldiklerinde gerçekleştireceklerini ve projelerini anlattı.

Benzeri istifham üstüne hiçbir ittifakın içinde olmadıklarını tamlayan Erbakan, seçimlere yegâne başlarına, baraj problemi sıfır hayat dolu ayrımsız oyuncu namına gitmeyi ve unsur sayılarını sunma gücük sürede 500 bine çıkartmayı hedeflediklerini dile getirerek, seçme ittifaktan de resmi bire bir davet almadıklarını kaydetti.

Erbakan, CHP’nin başörtüsü teklifinin seçim öncesinde kendilerine anlamlı geldiğini belirterek, “Yıllardır başörtüsüne karşı duruşu mahsus olan ayrımsız öğür. Temel Mahkemesine kadar başvuruda bulundu, ‘başörtüsü yasağı devam etsin’ diye. ‘Kamusal alanlarda, okullarda başörtüsü olmasın’ diye niteleyerek mücadele etti. Şimdi ansızın bire hakeza benzeri molekül yapması seçime müteveccih hareket gibi geldi. Elden başörtüsü ile bile bitmiyor. LGBT ve İstanbul Sözleşmesi savunuculuğu, ‘din dersi, zorunlu ders olmaktan çıkartılsın’ ısrarı… CHP, ‘5-6 yaşındaki çocuklara Kur’an belletmek çağdışılık, Taliban zihniyetidir.’ diyordu. Bu kabil hâller ortadayken bunlardan üstelik vazgeçecek mi? Benzeri santimantalite sınavında. Bunlardan de vazgeçmesi gerekir.” diye konuştu.

” Yunanistan’ın arkasında vahim anlaşılan; Amerika’dan bati alıyor”

Yunanistan ile Türkiye arasındaki gerginliğe müteveccih soruya Erbakan, şu cevabı verdi:

“İkisi da NATO üyesi olan ülkelerin savaşma ihtimalini çokça faziletli görmüyorum ancak benzeri gerginlik var. Yunanistan yıllardan beri, SELIM Parti iktidarından itibaren kayacıkları ve adaları obstrüksiyon etti. Bize ilgili olan topraklar. Temas antlaşma kalıcılık söylemini öne çıkartan benzeri kuvvet, göz bakarak bakarak orada yurt toprağı karışma edildi, bugüne kadar dahi konkre bir adım atmadı. Demincek konusunda benzeri üstelik gayri askeri statüdeki adalar silahlandırılıyor. en üst Midilli ve Sisam’a zırhlı vesait çıkartıldı. Tabiatıyla burada Sayın Cumhurbaşkanının dahi dediği üzere Yunanistan’ın arkasında okkalı anlaşılan; Amerika’dan ağırbaşlı alıyor.”

Amerika’nın Yunanistan ve Kıbrıs’ta yaptıklarına değinen Erbakan, “Yunanistan’ın aygıt kendisine kullanılması, Türkiye’nin etrafının sarılması, çembere alınması söz konusu. Bu konuda tedbirli ve kurnaz olunması geçişsiz. ‘E ne yapacağız, NATO üyesi Yunanistan’a cidal mı açalım?’ Müfit, tığ diyoruz kim bunların arkasında Amerika’ya tıpkı rest çekelim. Amerika’nın İncirlik Üssü’nü kapatalım. Malatya’daki Kürecik Içgüdü Üssü’nü kapatalım. İsrail’i korusun diyerek sevkitabii üssü kurmuşlar, bunları kapatalım. Sonunda tığ da Amerika’ya tıpkı yaptırım uygulayalım.” ifadelerini kullandı.

Erbakan, DOĞRU Öğür iktidarının Alevi açılımıyla ilişkin soruya, “Alevi vatandaşlarımız, 85 milyonun süresince benzeri bütündür. Onlar de bizim kardeşlerimizdir. Onların ihtiyaçlarının karşılanmasına müteveccih adımların atılması tabiidir. Bizim inancımız, milli fikir; akide özgürlüğü, inandığı gibi dirilik özgürlüğü, anlatım özgürlüğünün teminat altına alınması gerekir. Peygamberler birlikte böyle yapmıştı. Haksızlıkların giderilmesi, Alevi vatandaşlarımıza dahi lazım hizmetlerin götürülmesi tabiatıyla uygun olacaktır.” karşılığını verdi.

Erbakan, Cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci tura kalınması halinde tek tarafa destek olmayacaklarını sözlerine ekledi.

Share: