Fatih Erbakan: “CHP’nin seçim öncesi böyle ayrımsız özdek yapması çok anlamlı geldi”

– Fatih Erbakan: “CHP’nin intihap öncesi böyle bir molekül yapması çokça anlamlı geldi”

KARABÜK – Yeniden Bolluk Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Başörtüsü ile ilgili CHP’nin seçme öncesi hakeza bir şey yapması haddinden fazla manalı geldi. Senelerce başörtüsüne alın duruşu anlaşılan olan ayrımsız öğür. Şimdi birden hakeza aynı husus yapması biraz seçime yönelik aynı cereyan üzere geldi” dedi.

Baştan Bolluk Partisi Karabük İl Başkanlığının 2. Gösterişsiz Umumi Kuruluna katılmak üzere Karabük’ mevrut Yeniden Bolluk Partisi Umumi Başkanı Dr. Fatih Erbakan gazetecilerle ayrımsız araya geldi.

“İttifak amacıyla resmi benzeri arzu almadık”

Temas iki ittifaka değer mesafede olduklarını ve seçimlere tek başlarına gireceklerini söyleyen Fatih Erbakan, “Milletimiz izi seçkin iki ittifaka de uygun görmüyor. Bir Tane başınıza olun diyor. Her iki ittifaka eşit mesafede zat başımıza olmanın elan akıllıca olacağını düşünüyoruz. Şu zaman çalışmalarımızda ona şekilde sürdürüyoruz. 300 bine yakın resmi üyemiz ve 81 memleket 900’den çok ilçe teşkilatımız ile Türkiye’nin rastgele köşesinde gördüğümüz ilişki ile seçimlere özlük başımıza baraj sorunu olmayan işlek aktör olarak gitmeyi planlıyoruz. Örgen sayımızı seçim öncesi 500 bine çıkararak baraj problemimiz olmadığını aynı posta elan ispat edeceğiz. gelişigüzel ittifaktan resmi ayrımsız davet almadık. Gelişigüzel fırka öz ortada bazı görüşmeler yapabilir bu çok natürel. Politik levha ve Türkiye meseleleri değerlendiriliyor umumi başbuğ ve başbuğ yardımcıları düzeyinde ama temas resmi filli inikat görüşmesi şuana kadar olmadı” dedi.

“Biraz seçime yönelik tıpkısı hareket kabil geldi”

CHP’nin başörtüsü çıkışının seçme öncesi çokça anlamlı geldiğini de kaydeden Erbakan, “Senelerce başörtüsüne cebin duruşu mahsus olan tıpkı tümen. Kanunuesasi Mahkemesine kadar başvurdu başörtü yasağı bitmeme etsin diye. Kamusal alanda ve okullarda başörtüsü olmasın diye mücadele etti. Deminden bedaheten bire böyle ayrımsız öz yapması az buçuk seçime müteveccih tıpkı akım kadar geldi. Yalnız başörtüsü ile bile iş bitmiyor. LGBT savunuculuğu, İstanbul sözleşmesi savunuculuğu, diyanet dersi mecburi ibret olmaktan çıkarılsın iddiası ve ısrarı, bununla beraber ayrımsız haddinden fazla konuda CHP, 5-6 yaşındaki çocuklara Kur’an-ı Alicenap öğretmek asır dışılık, Taliban zihniyetidir diyordu. Bu gibi hâller ortaydayken bunlardan vazgeçecek mi. Bunlardan üstelik vazgeçmesi lazım” diye niteleyerek konuştu.

“Cenk ihtimalini haddinden fazla erdemli görmüyorum ancak benzeri yüklülük var”

Akıbet günlerdeki Yunanistan gerginliğinin dahi sorulduğu Erbakan, “İkisi bile NATO üyesi olan ülkelerin yekdiğeri ile çekişme ihtimalini haddinden fazla efdal görmüyorum, ancak bir gerginlik var. Orada Yunanistan açıkça tıpkı şekilde yıllardan beri kayalıkları ve adacıkları işgal etti. Bize ilişkin olan topraklar. Deminden diğer minimal statüdeki adalar silahlandırılıyor. en üst Midilli’ye zırhlı vesait çıkartıldı. Sayın Cumhurbaşkanın dediği kadar Yunanistan’ın arkasında kısık muhtemelen. Amerika’dan ciddi alıyor. Orada Amerika, Yunanistan’ın güneyden kuzeye Dedeağaç’a kadar çok sayıda askeri dip kurdu. Dedeağaç’a adeta ayrımsız kalabalık ve zırhlı vesait konuşlandırdı. Güneyde Kıbrıs Rum kesimine olan zırh ambargosunu kaldırdı. Kıbrıs Türk Cumhuriyetine silah ambargosu devam ediyor, Rum kesimine zırh ambargosu tek yanlı kalkıyor. Yunanistan, Kıbrıs Anadolu kesimi ve BENDE ortak çekişme tatbikatı yapıyor. Yunanistan’ın aygıt olarak kullanılması ve Türkiye’nin etrafının sarılarak çembere alınması bahis konusu. Bu konuda müdebbir ve güllabi olunması geçişsiz. Hangi yapacağız, NATO üyesi Yunanistan’a cidal mı açalım? Müfit, tığ diyoruz ki, ana bunların arkasındaki kilolu olan KUL’ye tıpkısı rest çekelim. MEMLUK’nin yemişlik üssünü kapatalım, Malatya Kürecik’teki insiyak üssünü kapatalım. Böylelikle bizde KÖLE’ye aynı müeyyide uygulamış olalım. Ege’den Akdeniz’den eline çek, Yunanistan’a ense çıkmayı bırak. Bu tatbikatlara sonuç ver. Bunu diyebilmek amacıyla üstelik böyle aynı kadem atılması geçişsiz. Sunma azından bunu düzenlemek gerekir” dedi.

Fatih Erbakan, elan sonraları kentte esnaf ziyaretlerine devam etti.

Share: