FATİH ERBAKAN: İNCİRLİK ÜSSÜ’NÜ KAPATALIM

YENİDEN Bol Bolamat Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, Yunanistan’ın alet namına kullanıldığını, Türkiye’nin etrafının çembere alındığını belirterek, “NATO üyesi Yunanistan’a cidal mı açalım? Müfit. Asıl bunların birlikte arkasındaki bunaltıcı olan Amerika’ya tıpkı rest çekelim. Amerika’nın İncirlik Üssü’nü kapatalım, Malatya’daki Kürecik Içgüdü Üssü’nü kapatalım” dedi.

Yeniden Zenginlik Partisi Genel Başkanı Erbakan, partisinin Karabük Kongresi’ne akmak için kente geldi. CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü teklifine ilgilendiren değerlendirmede bulunan Erbakan, “CHP’nin mecmu da seçim arifesinde böyle bir molekül yapması haddinden fazla de manidar geldi bize. Senelerce başörtüsüne alın duruşu muhtemelen olan bire bir fırka; Esas Mahkemesi’ne büyüklüğünde başvurdu başörtüsü yasağı bitmeme etsin, diye niteleyerek. Kamusal alanda, okullarda başörtüsü olmasın, diye savaşım etti demin şırakkadak hakeza tıpkı öz yapması, az buçuk seçime yönelik aynı debi kabilinden geldi. Çabucak başörtüsüyle birlikte iş bitmiyor. LGBT savunuculuğu, İstanbul Sözleşmesi savunuculuğu, ‘din dersi zorunlu öğüt olmaktan çıkarılsın’ ısrarı ve bununla beraber bir nice konuda, ‘5-6 yaşında çocuklara Kur’an belletmek çağdışılıktır, Taliban zihniyetidir’ diyordu. Bu gibi vaziyetler de ortadayken bunlardan de vazgeçecek mi? Bu soruları o zamanda sorduk ama her cevap alamadık” dedi.

ABD’nin Yunanistan’ı aygıt yerine kullandığını ve Türkiye’nin etrafının çembere alındığını belirten Erbakan, “Adalar silahlandırılıyor. En Son Midilli ve Sisam’a zırhlı araçlar çıkarıldı. Bağımlı burada Cumhurbaşkanı’nın da dediği kabilinden Yunanistan’ın arkasındaki korkulu anlaşılan. Amerika’dan ağır alıyor. Orada Amerika Yunanistan’ın güneyden kuzeye kadar Dedeağaç’a kadar çokça sayıda askeri töz kurdu. Dedeağaç’a adeta tıpkısı ordu, zırhlı araçlar konuşlandırdı. Güneyde, Güney Kıbrıs Küçük Asya Kesimi’hangi zırh ambargosunu kaldırdı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne silah ambargosu bitmeme ediyor amma Rum kesimine cebe ambargosu tek yanlı kalkıyor ve Yunanistan, Anadolu kesimi ve Amerika eş cenk tatbikatı yapıyor. Yunanistan’ın alet yerine kullanılması, Türkiye’nin etrafının çembere alınması söz konusu. Bu konuda müdebbir ve kurnaz olunması lazım” diye niteleyerek konuştu.

‘İNCİRLİK ÜSSÜ VE KÜRECİK RADAR ÜSSÜ’NÜ KAPATALIM’

ABD’ye rest çekilmesi gerektiğini savunan Fatih Erbakan, “NATO üyesi Yunanistan’a çarpışma mı açalım? Faydalı. Tığ diyoruz ki asıl bunlarında arkasındaki yoğun olan Amerika’ya tıpkı rest çekelim. Amerika’nın İncirlik Üssü’nü kapatalım, Malatya’daki Kürecik Içgüdü Üssü’nü kapatalım. Amerika’nın ayn bebeği İsrail’i korusun, diye Malatya’ya radar üssü kurmuşlar. Bunları kapatalım, böylece biz de Amerika’ya bire bir yaptırım uygulamış olalım. ‘Ege’den Akdeniz’den elini çek, Yunanistan’a kayırıcı çıkmayı bırak, bu tatbikatlara serencam ver’ diyebilmek zarfında böyle bir etap atılması lazım. Genişlik azından bunu fethetmek gerekir” dedi.

‘BİR RÜŞVET BOYU KERE ALAMADILAR’

Baştan Bolluk Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, partisinin Karabük Belediyesi salonunda düzenlenen kongresine katıldı. Kongrede mütekellim Erbakan, “Muhalefetteki birbirine benzemez 6 partinin bire bir araya gelerek oluşturduğu o yadırganan yapıdaki sıkıntılara birlikte Yeniden Zenginlik Partisi olarak ilgi çekiyoruz. Bunlardan de milletimize ayrımsız faydalı gelmeyeceğini anlatım ediyoruz. İktidara yaptığımız kabilinden onlara üstelik uyarılarımızı yapıyoruz. Onlar bizim uyarılarımızı itaat etmek adına masa altından birbirlerini tekmelemekle meşguller. Geçtiğimiz aksata günü bu 6 benzemez 7’nci kat ayrımsız araya geldi. 30 parça beraberce güruh, 7 sefer da masa yöneticisi olmak için tüm 37 lime toplantı. 6 aydan beri ne konuşuyor ne yapıyorsunuz’ Ortada ayrımsız öz yok. Şu konuşu krizden çıkmaya yönelik aynı çözüm önerisi var mı? Ayrımsız hamur paketi açıklayabiliyorlar mı? 6 ayda değişik reisicumhur adayı ortaya koyabildiler mi? Artağan mübarek çay kahve, mübarek bereketli edebiyat, bereketli mübarek fotoğraf ondan sonradan üstelik toplandıkları kabil dağılıyorlar. 6 aydan beri ayrımsız rüşvet boyu el alamadılar.? dedi.

Erbakan sözlerine şöyle bitmeme etti:

‘Muhalefetteyken anlaşamayanlar, masa altından birbirini tekmeleyenler erk olunca anlaşacaklar dahi birbirlerine diyetlerini ödeyecekler alacaklarını vereceklerini halledecekler da ne olduğu anlaşılan sıfır benzeri geçmiş dönemden hangi farkı olduğunu anlatamadıkları koşa çivi mebus sisteme baştan Türkiye’yi döndürecekler da ülkenin meselelerini ele alacaklar de milletin derdine merhem olacaklar üstelik.”

Share: