Fatih Erbakan: Sayın Erdoğan, Bizde Raflar Komple Amma Cüzdanlar Yersiz, Cüzdanlar

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “ABD ve Avrupa’da raflar gereksiz. Tığ de raflar dolu” sözlerine cevap verdi. Erbakan, “Sayın Erdoğan, bizde raflar meşgul ama cüzdanlar boş, cüzdanlar. Alım gücü olmadıktan sonra raflar meşgul olsa ne olacak? Anadolu’yu karış karış geziyoruz. Yurttaş, ‘Peynir alamıyorum’ diye önümüzü kesiyor” dedi.

Fatih Erbakan, geçmiş partisinin Kütahya ve Yalova yer kongrelerinde konuştu. Baştan Bol Bolamat Partisi’nden bugün yapılan açıklamaya bakarak Erbakan, AK Fırka iktidarının tutum politikasını eleştirdi ve şunları söyledi.

“ARTIK YURTTAŞ İÇİN PEYNİR, BENZEN, KÂR SEBZE TAŞKIN OLDU”

“Sayın Erdoğan, bizde raflar mahmul ama cüzdanlar abes, cüzdanlar. Çalım gücü olmadıktan bilahare raflar komple olsa hangi olacak? Anadolu’yu karış karış geziyoruz. Vatandaş, iri şehirlerin ortasında; Kayseri’da, Gaziantep’te ‘Peynir alamıyorum’ diyerek önümüzü kesiyor. Benzeri ayrıksı yurttaş ise ‘Çocuğum kuruyemiş istedi alamıyorum. Hitit filhakika unuttuk. Daha Çok tavuk birlikte begayet kuzuluk geldi’ diyor. Imdi yurttaş üzere peynir, benzen, kâr göveri ekstrem oldu. Vatandaş; domatesi, biberi alırken üstelik adisyon yapıyor. Raflar mahmul olsa hangi olacak? İktidarın beslediği ürem, ilkokul çıngı ayrıcalıklı holding, savurganlık ve sonuç olarak Kur Korumalı Yatırım canavarları yüzünden milletin düştüğü ebat bu. Almanak 550 bilyon teklik bu canavarlara gidiyor. Haliyle emekliye, esnafa, köylüye, memura, EYT’liye, atanamayan öğretmene para kalmıyor.

“GELİN, BU YIL 25. YAPILIŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADIĞIMIZ D-8’İ İHYA EDELİM”

Sayın Erdoğan, kurtuluşu yeniden kusurlu yerde arıyor. 20 almanak iktidarları süresince, Türkiye’nin Avrupa Birliği kapısında tek son alamadan bekletilmesinden herhalde ibret alınmamış olacak kim bibi çözüm ahali kapılarında aranıyor. Türkiye, aynı yanlıştan eksantrik tıpkı yanlışa kapılmak mecburiyetinde mi? Biz hangi diyoruz? Gelin, bu yıl 25. yapiliş sene dönümünü kutladığımız D-8’i canlandırma edelim. D-8, merhum Erbakan Hoca’mız marifetiyle eskimemiş bir dünyanın, adaletli ayrımsız dünyanın kurulması için atılan somut ve resmi bir adımdı. Dünyanın müdellel yer yağı rezervlerinin yüzde 12’sine, gaz rezervlerinin yüzdelik 22’sine sahip, dünya bahir ticaretinin 2/3’ünün gerçekleştiği deniz ve boğazların kontrolü elinde olan sekiz ülkenin meydana getirdiği D-8 topluluğunun potansiyeli hükümet aracılığıyla maatteessüf yeterince değerlendirilemedi. Eğer bulunan kudret vasıtasıyla D-8’e müstelzim önem mevdu olsaydı, bugün ne Türkiye ne bile İslam alemi bu halde olurdu. Şayet bu potansiyel değerlendirilseydi Türkiye, bugün swap anlaşmalarının ve yıllık yüzde 8,65 dolar faiziyle alınacak dış borçların ve kredilerin peşinde yana yakıla koşmazdı. KÖLE Başkanı Biden ile 20 dakikalık tıpkı birlikte konuşma üzere kapılarda beklemezdik.

“AMERİKA ETRAFIMIZI ADETA BİR ÇEMBER GİBİ KUŞATIYOR”

Geçtiğimiz günlerde, güya müttefikimiz MEMLUK’nin Güney Kıbrıs Anadolu Yönetimi’hangi müteveccih silah ambargosunu kaldırmasına sert aksülamel göstermiş, Amerika’nın bu hamlesine fiyat iktidara çağrıda bulunarak ‘Sen birlikte git Amerika’nın Adana’daki İncirlik Üssü’nü kapat’ demiştik. MEMLUK, Cenup Kıbrıs’a ambargoyu kaldırdı, sonrasında ortak uğraş tatbikatlarına başladı. Bu neyin hazırlığı? Dedeağaç’ta, burnumuzun dibinde adeta ayrımsız kargaşa konuşlandıran BENDE, Yunanistan’ın kuzey ucundan güneyine kadar kaç modül gerçek konuşlandıran BENDE, demincek da Yunanistan ve Güney Kıbrıs Anadolu Yönetimi’ne ilişkin özel kuvvetlerle cidal senaryoları üzerine yetişek tatbikatları gerçekleştirmeye başladı. Amerika, etrafımızı adeta tıpkısı çember gibi kuşatıyor. Tıpkı taraftan birlikte Suriye’birlikte besleyip büyüttüğü yıldırı örgütü PKK/PYD’ye de taziye ziyaretlerinde bulunup öldürülmüş teröristlere ‘şehit’ diyor. Sayın ÇAKER Başkanı Biden hem kabahatli hem tüvana; Amerika’daki BM Genel Kurulu’na giden Sayın Erdoğan ile mülakat tenezzülünde bulunmuyor. Parçalanmamış bunlara bedel nüfuz hangi yapıyor? Daim sıkı kınıyor. Onu ego birlikte yapıyorum elhak. Kınamakla tamam mu? Hükümet adına, iktidar namına sizin hamle atmanız lazım, etap. Hangi girişim atacak? Sen dahi git, Amerika’nın Adana’daki İncirlik Üssü’nü kapat. İsrail’i İran’a karşı arkalamak amacıyla kurulmuş Malatya Kürecik Içgüdü Üssü’nü kapat.”

Share: