Fransa televizyonunda skandal harita! Türkiye’nin doğu ve güneydoğu bölgelerini değişik aynı yere aitmiş gibi gösterdi

Fransa’da geçtiğimiz günlerde bire bir saldırganın kötü açması sonucunda 3 güç hayatını kaybetmiş 4 hayat de yaralanmıştı. Olayın ardından PKK yandaşları Paris sokaklarını adeta hararet namına çevirmişti. PKK’nın saldırganlığından akıllanmayan Fransa terör örgütüne Türkiye karşıtlığı üzerinden destek vermeye devam ediyor.

TÜRKİYE’NİN TOPRAKLARINI BÖLDÜLER

Fransız ürün kuruluşu France24, yayımladığı ayrımsız haberde yıldırı örgütünün Türkiye’yi şerh hayallerine bindi veren benzeri harita kullandı. France24, yayımladığı sanki “Kürdistan” haritasında Türkiye topraklarının tıpkısı kısmını eksantrik bire bir yere aitmiş gibi gösterdi.

SÖZDE HARİTA TEPKİ TOPLADI

“Ortadoğu Meseleleri” antetli yayında ekranın iyi bölümünde yansıtılan neymiş haritada zerrin renkte “Kürdistan” ifadesine vadi verilen ayrımsız haritalama yapıldığı dikkat çekildi. Türkiye, Irak ve Suriye’den yerey parçalarının kesintili noktalarla sözde “Kürdistan” haritasına eklendiği görsel büyük aksülamel topladı.

TÜRKİYE’NİN TOPRAKLARINI TANIMADILAR

Türkiye’nin gün doğusu ve güneydoğu şehirlerinin sözde “Kürdistan” toprakları namına yansıtıldığı programda ayrıca Türkiye’nin Kürtleri tanımadığını ve bölgeyi “Güney Şark Küçük Asya” namına tanımladığı skandalını dillendirdi.

Share: