Gailesiz Yıldızlar 30 Ağustos Utku Bayramı Ayak Topu Şenliği sona erdi

Samsun Bafra Belediyesi yoluyla ikincisi düzenlenen Zinde Yıldızlar 30 Ağustos Galebe Bayramı Ayak Topu Şenliği final ve kupa töreniyle sona erdi.

Bafra Belediyesi Spor Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleşen 8 takım ve tahminî 200 sporcunun savaş ettiği turnuva, birbirinden çekişmeli maçlara sahne oldu. 2011-2012- 2013 tevellütlü sporcuların yeteneklerini sergilediği turnuvanın şampiyonu 23 April Futbol Kulübü oldu. Turnuvada 1453 Fetihspor ikinci, Mevlanaspor üçüncü, Dededağspor da dördüncülüğü elde etti.

Kupa töreninde turnuvada görev düzlük doktorlara, Lehçe Klasman Hakem Gözlemcisi Amaç Göze ve detaylı yıllar Samsun İl Hakem Komitesi Başkanlığı Özne Helim Balakçı ve turnuvada görev düzlük Samsun bölgesi hakemlerine teşekkür plaketi verildi. Törende Böke olan 23 Nisan Ayak Topu Kulübü’nün kupası ve madalyası Bafra Belediye Reisi Hamit Kılıç aracılığıyla verildi.

Kupa töreninde yaptığı konuşmada sporun tamam insanları sevinç ve cümbüş etrafında buluşturan eş bire bir olgu olduğuna değinen Başbuğ Hamit Kılıç, “Sporun bireysel ve toplumsal yararı esas alındığında hem duygusal hem de toplumlar üzere mıhlı aynı yaşam biçimi olduğu tartışılmaz bire bir gerçektir. Yani spor takkadak esenlik değil bire bir zamanda doğru bire bir terbiye biçimidir. Bafra Belediyesi kendisine bu tatlılıkla çocuklarımız gençlerimiz özellikle başlamak amacıyla birlik vatandaşlarımız spora isteklendirme ediyoruz. İkincisini hayata geçirdiğimiz Taze Yıldızlar 30 Ağustos Galibiyet Bayramı Futbol Şenliğimizde 8 topluluk ve kestirmece 200 çocuğumuz farklı elvan amma bir duygularla sportif uğraş içerisinde oldular, yeteneklerini sergilediler. Bütün için spor ve hayat boyu spor anlayışına kapalı kalarak kentimizi spor organizasyonları ile buluşturmaya devam edeceğiz. Skordan geçmiş dostluğun, kardeşliğin ve dayanışmanın koskocaman olduğu organizasyonumuza katılan eksiksiz takımlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. – SAMSUN

Share: