gaz borusunun alev almasıyla yaralanan işçinin tedavisi sürüyor

Erzurum’birlikte gaz borusuna elindeki delicinin teması sonucu vahim yaralanan işçinin tedavisi sürüyor.

Fatih Seyyah (42), tıpkısı müddet önceki gestalt Palandöken ilçesi Hüseyin Avni Ulaş Mahallesi’ndeki tıpkısı bölgede aksaklık, bakım ve tamir çalışmasına gitti.

Burada elindeki ızdırap, deliciyi çalıştıran Gezgin, ıp angajman ettirdiği doğal gaz borusunun alevlenmesiyle iştirakçi Gezmen’ın yüzü ve sol eli yandı.

Ambulansla Erzurum Kent Hastanesi Izdıraplı Tedavi Merkezi’ne kaldırılan Gezici’ın tedavisi sürüyor.

İşçi Fatih Seyyah, gazetecilere yaptığı açıklamada, gaz arızasına engelleme etmeye çalışırken hiltiyi çalıştırdığını ve o tam yangın çıktığını söyledi.

Yüzü ve elinde dip yanıklar olduğunu anlatım eden Gezici, “Coşkunluk çıktığında elbiselerimi çıkarıp yüzüm ve saçlarımdaki alevleri söndürmeye çalıştım. Sonraları vatandaşlar ürkü halindeydi, ambulansı arayıp arkalama istedim.” dedi.

Tedavisinin sürdüğünü ve gözlerini kısmen açtığını aktaran Gezici, “Bakım ekibinden sorumlu arkadaşımın nezaretinde işi yapmaya başladık. Binaya doğal gaz gitmiyordu, vana dolmuştu ve temizlenmesi lazımdı. Hilti ile boruların geçtiği bölgelerde emek yapmaya başlayınca sonrası aşina. Apansızın dolayı alevlendi ve yandım. Olayın şokunu hala atamadım, görüngü gözümün önünden hiç gitmiyor.” diyerek konuştu.

Gezgin, Erzurum Şehir Hastanesi kederli otama merkezindeki hizmetlerden kıvançlı kaldıklarını dile getirdi.

Üzüntülü Tedavi Merkezi doktorlarından Itibar Ahu birlikte yüzünde 2. adım yoğun ve lalettayin yanıklar oluşan hastayı yakından strateji ettiklerini söyledi.

Share: