Gaziantep FK ligden çekildi

Spor Kıç Süper Küme ekiplerinden Gaziantep FK, 2022-2023 sezonunda Süper Klasman ve Tarım Türkiye Kupası müsabakalarından incizap kararı aldığını duyurdu.

Kulüp sitesinden yapılan açıklamada, “6 Küçük Ay 2023 tarihinde, şehrimizle alay malay 10 bitişik şehrimizi üstelik etkileyen zelzele felaketinin yaralarını sarabilmek için mücadelemiz devam etmektedir. Böylesi bire bir felaketin peşi sıra futbol konuşmaya üstelik gücümüz kalmamıştır. Öncelikle, depremde memat fail vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza evgin şifalar, elan ulaşılamayan tekmil vatandaşlarımızın bir zaman ilk sağ selamet kurtulmasını dileriz. Kamu bu metanetli şartlar altında kulübümüzün, sportif faaliyetlerine devam etmesi birlikte mümkün gözükmemektedir. Yönetim Kurulumuzun aldığı kararla birlikte Gaziantep Futbol Kulübümüz, 2022-2023 sezonunda Süper Kütle ve Kültür Türkiye Kupası müsabakalarından incizap kararı almıştır.” ifadeleri kullanıldı.

Hareket nedeniyle destek veren herkese teşekkür edilen açıklamada antrparantez şunlar kaydedildi:

“Arz gücük sürede şehrimizin ve ülkemizin bu yer sarsıntısı felaketinin yaralarını saracağına inanıyor, destekleriyle yanımızda olan herkese tükenmez teşekkür ediyoruz. Gazi şehrimiz bildirme gelişmemiş sürede misafirperverliğin başkenti olarak mecmu futbolseverleri ağırlayacak olmanın ve al-siyaha umu veren taraftarlarımızla buluşmanın inancıyla elinden gelen mücadeleyi sürdürecektir.”

Share: