GELİNLİĞİYLE SINAVA GİRDİ

KARABÜK’te düğün tarihi ile KPSS Muallimlik Düz Bilgisi Testi bir güne denk mevrut Kübra Karataş (25), gelinliği ile sınava girdi. Kübra Karataş sınavın peşi sıra elkızı arabasına binerek dernek salonuna gitti.

Karabük’te Kübra Karataş, KPSS Muallimlik Düzlük Bilgisi Testi ile düğünü bir güne balya gelmesi konusunda gelinliği ile sınava girdi. Elkızı arabasının önüne ‘Sınav Gelini’ yazan damat Ulvi Esenleme, düğünden geçmiş eşini gelinliği ile birlikte sınava getirdi. Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde beş aritmetik öğretmenliği üzere sınava gelinliği ile mevrut Kübra Karataş’ı sınava mevrut özge adaylar kutlama ederek başarılar diledi. Yüce Esenleme ise heyecanla kapıda gelini bekledi. Güveyi ve elkızı sınavın arkası sıra ahali ele tutuşup düğün üzere salonun yolunu tuttu.

Sınavın evire çevire geçtiğini belirten Kübra Karataş, ‘Sınav sırasında bitecek, bundan sonra düğüne gideceğim diye düşüncelerim oluştu. Üste ayrımsız ara çıkmayı dahi düşündüm. Ama güzeldi, heyecanlıydı. Sınavım pir geçti. Sınıftakilerde biran şaşırdılar. Bizim düğün tarihimiz henüz ilkin alınmıştı. Fakat imtihan ertelendiği üzere zaman hakeza bir doğru oldu. Bizde bunu fena hâlde tıpkı anıya yöneltmek istedik. Sınava buyurmak istedim, gelinlik gaye getirir umarım.’ dedi.

Share: